عنوان خبرباکتری های معده میتوانند علایم بیماری مالتیپل اسکلروز را کاهش دهد
(شاخه: جانورشناسی و فیزیولوژی)
ارسال شده توسط P. Jabbarzadeh
شنبه 21 مرداد 1396 - 20:04:30


باکتری هایی که بطور طبیعی در فلور میکروبی معده هستند میتوانند به بهبود علایم بیماری مالتیپل اسکلروز (MS) کمک کند.


به تازگی محققین پی برده اند که باکتریهای معده و    سیستم گوارشی قادر به کاهش علایم بیماری  ام اس درموشها می شوند . همچنین انها نشان دادند که در بیماران MS  اسیبهای ناشی از التهابات مغزی و صدمات وارده برغلاف میلین توسط نوع خاصی از   باکتری بنام Prevotella histicola کاهش می یابد . این گونه از باکتری نیز قبلا در دهان و گلو گزارش شده بود که اثر کاهشی ان در ارتریت و التهاب مفاصل در موش ثابت شده بود .

برای مشاهده و دانلود مقاله اوریجینال به ادامه مطلب مراجعه کنید.یک تیم تحقیقاتی در امریکا شروع به مطالعه تغییرات  سیستم ایمنی حاصل ازعملکرد باکتری مذکور پرداختند. انها به  بررسی مکانیسم این باکتریها و نحوه ورودشان به مغز پرداختند و امیدوار بودند نتایج حاصل از این تحقیق راهگشای درمان در  بیماران MS  باشد .

ازطرفی با مطالعه بیماران MS  در انسان محققان متوجه شدند سیستم گوارشی افراد مبتلا  به MS نسبت به افراد سالم دارای مقادیر کمتری از این باکتری می باشند .

بیماری مالتیپل اسکلروز یا MS، بیماری است که در آن مغز توانایی ارسال اطلاعات به نقاط دیگر بدن را از دست می دهد.

دکتر Sorrel Bickley سرپرست تیم تحقیقاتی زیست پزشکی امریکا بیان کرد که باکتریهای سیستم گوارشی دارای اثری موثر بر سیستم ایمنی در بیماران مبتلا به MS یا بیماریهایی با علایم مشابه با MS می باشند . او همچنان ابراز داشت که این تحقیق نیاز به مطالعه بیشتر و بررسی دقیقتر عملکرد این باکتری در انسان  دارد تا بتوانند از ان بعنوان یک روش درمانی موثراستفاده کنند .

ارسال مطلب از: ستایش

اصل مقالهاین خبر از طرف پایگاه زیست شناسی ایران ::: پورتال جامع آموزشی و پژوهشی
( http://www.iranbiology.ir/news/news.php?extend.471 )


زمان بازسازي صفحه :0.3197 ثانيه, 0.1124 براي هر جستجو .