عنوان خبرارتباط مصرف نوشیدنی های الکلی با کاهش زوال عقل در سنین بالا
(شاخه: طب و علوم دارویی)
ارسال شده توسط P. Jabbarzadeh
چهارشنبه 11 مرداد 1396 - 13:20:33


همین هفته نتیجه مطالعه ای در دانشگاه کالیفرنیا در ساندیگو بر روی افراد بالای 85 سال منتشر شده است که نشان می دهد مصرف ملایم دو بار در روز نوشیدنی های الکلی سبب می شود این افراد سلامت فکری بهتری نسبت به آنهایی که اصلا نوشیدنی الکلی نمی نوشند دارند.

افرادی که مصرف ملایم دارند به احتمال زیاد می توانند تا 85 سالگی بدون زوال عقل عمر کنند در حالیکه زوال عقل در بین افراد بدون سابقه نوشیدن الکل، بیشتر است.نتیجه این تحقیق در آگوست 2017 در ژورنال بیماری آلزایمر منتشر شده است. اگرچه ارتباط جذب الکل با طول عمر در مطالعات قبلی نیز مشاهده شده بود، دکتر لیندا مک ایوی، دانشیار دانشگاه کالیفرنیا در سندیگو، خاطر نشان می کند که "وجه تمایز این تحقیق این است که نه تنها طول عمر در افراد مسن بررسی شده است بلکه ارتباط مصرف نوشیدنی الکلی با سلامت عقل نیز مطالعه شده است."

باید اضافه شود که بر اساس دستورالعمل انجمن ملی سوء مصرف الکل و الکلیسم، نوشیدن ملایم شامل یکبار مصرف در روز توسط زنان با هر سنی و مردان بالای 65 سال، و نوشیدن دو بار در روز توسط مردان زیر 65 سال می شود.

البته محققین معتقدند که افزایش طول عمر و توانمندی عقلی افراد مسن الزاما به خاطر مصرف الکل نبوده بلکه می تواند به این دلیل باشد که افرادی که بخصوص شراب مصرف می کنند، دارای درآمد بیشتر، سطح تحصیلات بالا تر، و بالطبع معلومات بیشتر هستند که این امر سبب کاهش مصرف سیگار، کاهش ناراحتی های فکری و استرس که مغز آسیب می زنند، و نیز دسترسی بهتر به نظام های سلامت می شود که در طول عمر و سلامت افراد نقش مهمی ایفا می کند.

در این مطالعه از 1344 فرد مسن که 728 نفر زن و 616 نفر مرد بوده اند استفاده شده است.این خبر از طرف پایگاه زیست شناسی ایران ::: پورتال جامع آموزشی و پژوهشی
( http://www.iranbiology.ir/news/news.php?extend.461 )


زمان بازسازي صفحه :0.1809 ثانيه, 0.0270 براي هر جستجو .