عنوان خبراز روی جلد کتاب در مورد محتوای کتاب قضاوت نکنید
(شاخه: تجربه های یک زیست شناس)
ارسال شده توسط P. Jabbarzadeh
جمعه 13 دي 1392 - 12:20:13

داشتم تلویزیون نگاه می کردم که ناگهان جمله زیر توسط مجری برنامه گفته شد و من را حسابی به فکر فرو برد:

Don't judge the book by the cover

واقعا چقدر از ما تا یک نفر را میبینیم بدون اطلاع در موردش قضاوت می کنیم. کاش این قضاوت را جلوی روی او می گفتیم میریم پشت سرش می گیم.

این کتاب میتونه شخصیت یک انسان باشه یا حتی تحصیلاتش باشه.

هر کسی در هر جایگاهی که باشه قابل قضاوت نیست مگر اینکه ما اطلاعات بیشتری از او بدست بیاوریم.بعضی مواقع ممکن است قضاوت ما به ضرر فرد باشد گاهی به نفع. مثلا تا یک تحصیل کرده ببینید دیگه فکر کنید علامه دهر است. یا دیدید بعضی افراد برای افراد کم سواد تر از خودشون چقدر می روند روی منبر؟؟؟

واقعا قضاوت ها باید دقیق باشد و فریب تبلیغات را نخورد. حتی هر انسانی ممکن است برای خودش تبلیغ کند. باید دقیق تعامل داشت. مخصوصا که در سطح دانشگاهی متاسفانه خیلی داخل ایران به کمیت توجه می شود. واقعا کیفیت ملاک نیست.

لذا این کاور و لایه فوقانی رفتار ما باید گویای درونه ما باشه. ولی متاسفانه در اکثر مواقع نیست. برای به دست آوردن آنچه می خواهند، خیلی ها هر کاری می کنند و حسابی کاوره متفاوتی از خود نشان می دهند. بطوریکه فرد مقابل ممکن است در انتخاب ایشان تصمیم اشتباه بگیرد.

این خواسته ممکن است به دست آوردن یک شریک عاطفی باشه، شغل باشه، یا مدرک دانشگاهی. بهتر است ما در هر یک از این موارد اگر حق انتخاب داشتیم به کاور توجه نکنیم. بیشتر دقت کنیم تا باطن را کشف کنیم. گاهی باطن بهتر است و گاهی بد تر

90 درصد شکست ها به خاطر این است که افراد در جایگاه واقعی وارد نمی شوند و فکر می کنند با تغییر ظاهر همه چیز درست است. ولی ورود شاید ممکن باشه ولی خروج اسان نیست.

- اگر تونستید توجه فرد ایده آلی را برای شریک عاطفی جذب کنید کافی نیست باید خود را نیز به سطح ایده آل مورد نظر برسانید. این به آن معنی نیست که شما ایده ال نیستید بلکه به این معنی است که باید ایده آل ها یکی باشد.

- اگر تونستید کارفرمایی را برای استخدام جذب کنید باید نشان دهید اشتباه نکرده است وگرنه اخراج می شوید و ضربه روحی آن تا ابد برای شما می ماند (این مورد البته در ایران صدق نمی کند چون شایسته سالاری نیست).

- اگر وارد دوره دکترا شدید خروج هم مهم است. وگرنه فقط هزینه بر روی دوش خود و خانواده گذاشتید. پس صرفا بخاطر گرفتن مدرک به دنبال مدرک نباشید. باید با باطن خود به دنبال هر چیزی بروید. باید با گوشت و پوست و استخوان احساسش کنید.

پس عزیزان در هر کاری صداقت داشته باشید. خودتون باشید. یا به خواسته می رسید و یا نه و دفعه بعد میرسید. اشکالی ندارد وقتی صداقت داشته باشید در نهایت پیروز می شوید. مطمئن باشید.

ممکن است دیر و زود داشته باشد ولی سوخت و سوز ندارد. این را من برای شما تضمین می کنم.

یک جمله شنیدم چقدر پر حرفی کردم.

درود بر شمااین خبر از طرف پایگاه زیست شناسی ایران ::: پورتال جامع آموزشی و پژوهشی
( http://www.iranbiology.ir/news/news.php?extend.290 )


زمان بازسازي صفحه :0.2612 ثانيه, 0.0055 براي هر جستجو .