عنوان خبر یک سوال مهم که باید قبل از دادن درخواست کار، از خودتون بپرسید
(شاخه: تجربه های یک زیست شناس)
ارسال شده توسط P. Jabbarzadeh
سه شنبه 19 آذر 1392 - 11:07:07

دوستان وضعیت اشتغال برای همه خیلی مهم است ولی باید ببینید آیا شما به این توانایی رسیدید که شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید و در آن مشغول باشید؟


دوستان نوع شغل خیلی مهم است که با روحیات و خلق و خوی شما سازگار باشد. من از بسیاری شنیده ام که به فلان شغل علاقه دارند ولی در بسیاری از افراد این علاقه نیست بلکه توهم علاقه است.

مثلا یکی از آشنایان علاقه به پزشکی دارد ولی ایشان وقتی که دستش زخم می شود و کمی خونریزی می کند، روحیه خود را می بازد تا حدی که غش می کند. بسیاری از افراد که مدعی هستند شیفته یک شغل هستند، بیشتر شیفته حواشی آن شغل هستند، مثلا درآمد، یا احترامی که به بعضی مشاغل و موقعیت ها در جامعه بیشتر گذاشته می شود، یا پوشیدن روپوش سفید. اگر با این افراد از دیدگاه روان شناسانه مصاحبه شود مشخص می شود اصلا به درد این شغل نمی خورند.

دوستان حتما باید برای انتخاب شغل روحیه خود را بشناسید. به هیچ وجه بخاطر مسائل مالی و یا دلایل حاشیه ای وارد یک شغل نشوید. زیرا شما باید با شغل خود زندگی کنید. اگر شما علاقه حقیقی و خالص به شغل خود نداشته باشید نمی توانید موفق شوید. این امر اجازه نمی دهد از نظر مالی هم رشد نمایید. علاوه بر آن جای انسان دیگری را هم که می تواند خیلی بهتر از شما به جامعه خدمت کند را اشغال می کنید.

بنابراین زمانی که واقعا درخواست کار می دهید از خودتون بپرسید به چه دلیل کارفرما که می تواند مدیر گروه یا رئیس دانشگاه، یا رئیس بیمارستان یا آزمایشگاه، و یا مدیر مدرسه باشد، باید شما را به دیگری ترجیح دهد. اگر شما دقیق به مناسب بودن خود در محیط کار آگاهی داشته باشید آن وقت می توانید از حق خود دفاع کرده و برای کارفرما روشن کنید که شما را به این دلایل بهتر است ترجیح دهد و شما هم تمام تلاشتون را می کنید تا کارفرما و ارباب رجوعتان راضی باشند.این خبر از طرف پایگاه زیست شناسی ایران ::: پورتال جامع آموزشی و پژوهشی
( http://www.iranbiology.ir/news/news.php?extend.278 )


زمان بازسازي صفحه :0.1383 ثانيه, 0.0375 براي هر جستجو .