عنوان خبرپانزده شغلی که بیشترین میزان مصرف قهوه را دارند کدام هستند؟
(شاخه: طب و علوم دارویی)
ارسال شده توسط P. Jabbarzadeh
جمعه 18 مرداد 1392 - 10:25:33

پانزده شغلی که بیشترین میزان مصرف قهوه را دارند کدام هستند؟ آیا شغل شما در میان آنها هست؟


طی تحقیقاتی که توسط دانشگاه کرنل ایالات متحده آمریکا و چند دانشگاه دیگر انجام شده است محققین علوم، و افرادی که بصورت حرفه ای در آزمایشگاه های تحقیقاتی و رشته های علوم پایه مثل زیست شناسی کار می کنند بیشترین میزان مصرف کافئین را دارند. بر اساس این مقاله از آنجاییکه این افراد بصورت 24 ساعته مشغول به کار هستند (زیرا همواره ذهن آنها درگیر امور پژوهشی و مسائل علمی است)، بیشترین میزان کافئین را استفاده می کنند.


این مورد زمانیکه فرد تنها یک کارمند آزمایشگاه نیست بلکه استاد دانشگاه نیز هست که در زمینه علوم کار می کند تشدید می شود، خصوصا نویسنده هم باشد. یعنی بعضی افراد می توانند در چندین شغل از این مشاغل همزمان مشغول باشند. افراد دانشگاهی معمولا اینگونه اند.

افرادی که در علوم کار می کنند از مطالعه این تحقیق تعجب نمی کنند. زیرا خود من همواره مشکلی که با اطرافیان خود دارم این است که شما چرا اینقدر چای یا قهوه می خوری و یا چرا اینقدر پای کامپیوتر نشسته ای. متاسفانه تا با افراد هم طراز خود برخورد نکنیم اشخاص دیگر موقعیت ما را درک نمی کنند. خدا را شکر که تحقیقات هم به این قضیه پرداخت. اگر ما دوستان و اشنایان خود را که با آنها بیشترین برخورد را داریم آگاهانه انتخاب کنیم دیگر دچار مشکلات رفتاری حاصل از عدم تطابق نخواهیم شد. یعنی حتی چنین عادت های ساده ای را که در شریک زندگی آینده خود جستجو می کنید، به نظر خیلی ساده است، ولی کاملا گویای وضعیت فکری و رفتاری اوست. مثلا ایا تمایل به کافئین جات دارد یا خیر. ولی خیلی عادات ساده دیگر ... چون نوع تفریح افراد متفاوت است. کاری که از نظر من تفریح است از نظر شخص دیگری شاید خیلی سخت و طاقت فرسا بیاید و یا بالعکسبر اساس این مقاله دانشگاهیان علوم و دانشمندان بدلیل اینکه در یک رقابت سنگین علمی هستند و چه از نظر کارفرمایان خود و چه از نظر همکاران خود همواره دانش به روز آنها مورد توجه است، حتی از سلامتی و اوقات فراغت خود کم کرده و بر روی مباحث تخصصی خود متمرکز می شوند. حتی درآمد آنها نیز منوت به فعالیت بیشتر، مقالات و کتاب های بیشتر، و دانش به روز تر است. لذا یک دانشمند اگر ذهن ساکنی داشته باشد شاید خیلی زود از نظر معیشتی هم با مشکل مواجه شود. دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی تا زمانی به نیروهای تحقیقاتی خود حق الزحمه می دهند که حرفی از نظر علمی داشته باشد و حتی بتواند با نوآوری های خود و تجاری سازی اختراعات خود سودی به مجموعه برساند.

بر اساس این تحقیق بیشترین مشاغل تخصصی که بیشترین مصرف کافئین را دارند به ترتیب میزان مصرف از این قرار هستند:

1) * دانشمندان و محققین ازمایشگاه، 2) افراد در گیر در مارکتینگ و فروش، 3) مدیران آموزشی و تحصیلی، 4) * نویسندگان و ویراستاران، 5) مدیران سلامت و بهداشت، 6) پزشکان، 7) تهیه کنندگان مواد غذایی، * اساتید دانشگاه، 9) شاغلین علوم اجتماعی، 10) افرادیکه در زمینه مالی و فایننس کار می کنند، و ...

آیا دانشمندان بصورت تمام وقت کار می کنند. رفرنس:
http://arxiv.org/abs/1208.2686این خبر از طرف پایگاه زیست شناسی ایران ::: پورتال جامع آموزشی و پژوهشی
( http://www.iranbiology.ir/news/news.php?extend.248 )


زمان بازسازي صفحه :0.1560 ثانيه, 0.0283 براي هر جستجو .