عنوان خبرنخستین نانو داروی ضد سرطان در نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی رونمایی شد .
(شاخه: بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی)
ارسال شده توسط P. Jabbarzadeh
پنجشنبه 8 دي 1390 - 14:49:30

نخستين نانوداروي تزريقي ضد سرطان خاورميانه، ساخت محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، با نام تجاري (سينا دوکسوزوم) در نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی رونمایی شد .

این نانو دارو که برای نخستین بار در کشور و خاورمیانه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شده است در نمایشگاه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور مسئولان ارشد استانی و دانشگاهی رونمایی شد.

در حال حاضر این نانو دارو در غرفه مرکز تحقیقات نانو پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع در سالن ابوسعید ( محل برپایی نمایشگاه پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد) به نمایش گذاشته شده است .

تولید نانو داروی ضد سرطان از سال 1995 تا کنون در انحصار کشورهای اروپایی (با نام تجاری کالیکس )و آمریکایی( با نام تجاری داکسل) بوده و با موفقیت در کسب فناوری این دارو و تولید آن در آینده نزدیک در کشور ( کارخانه داروسازی سبحان انکولوژی ) علاوه بر تامین نیاز داخلی زمینه برای صادرات این دارو به دیگر کشورها نیز فراهم می شود .

این دارو یک ترکیب ضد سرطان بوده که جهت درمان سرطان تخمدان ، سینه ، مولتیپل میلوما (سرطان خون )، کاپوسی سارکومای (نوعی سرطان بافت نرم ) مورد استفاده قرار می گیرد .

لازم به ذکر است مجری اصلی این طرح و دانش فنی این فرآورده متعلق به دکتر محمود رضا جعفری استاد دانشکده دارو سازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد.


این خبر از طرف پایگاه زیست شناسی ایران ::: پورتال جامع آموزشی و پژوهشی
( http://www.iranbiology.ir/news/news.php?extend.10 )


زمان بازسازي صفحه :0.1441 ثانيه, 0.0295 براي هر جستجو .