انجمن ها

مدیران: P. Jabbarzadeh, dokhtarekorosh
نویسنده ارسال
crick
24 بهمن 1390 - 21:02

اعضا #25
ثبت نام در: 12 دي 1390 - 01:01
نامه ها: 153
تشکر شده 46 بار در 26پست

سلام بر دوستان عزیزم.
متوجه شدم اکثر شما عزیزان علاقه مند به رشته ی ژنتیک پزشکی هستید.خود من هم طرفدار این رشته هستم.هم رشته ی پر درآمدیه .هم رشته ی شیرینی و هم اینکه به شدت نیاز جامعه ما هست.
هدف از ایجاد این تاپیک اینه که یه تعریفی از رشته ژنتیک پزشکی داشته باشیم.و اینکه شرایط پذیرش چطور هست،و بهترین جاهایی که تو ایران این رشته رو تدریس میکنند کدوم دانشگاه هاست و همچنین چه درصد هایی واسه قبولی در این رشته لازمه.و در نهایت چه کتاب هایی رو باید به ترتیب اهمیت واسه قبولی در این رشته بخونیم . و چه درس هایی رو کنار بذاریم.

ما زنده از آنیم که آرام نگیریم،موجیم،که آسودگی ما عدم ماست...
بازگشت به بالا
تعداد 1 کاربر از crick برای این پست سودمند تشکر کرده اند :
 samanee (سه شنبه 13 فروردين 1392 - 22:12:34) 
gene2020
24 بهمن 1390 - 23:49
حانا

اعضا #90
ثبت نام در: 2 بهمن 1390 - 21:39
نامه ها: 36
تشکر شده 6 بار در 4پست
سلام دوستای خوبم من ازطرفدارای پروپاقرص این رشته ام.
ژنتیک پزشکی شاخه ای ازژنتیک است که جنبه بالینی وشناخت ودرمان بیماری های ژنتیکی را دربرمیگیره وحتی فعالیتهایی درزمینه جلوگیری ازایجاداین بیماری هابامشاوره دادن وازمایشات پیش ازتولدفرزند.
من شنیدم یزدبه دلیل داشتن مرکزناباروری جای خوبی برای پذیرش دراین رشته است البته خوب تهران که اوله.
میانگین درصدهاواسه قبولی بایدبین 65تا75باشد بالای 80هم که رتبه تک رقمی

ژنتیک.سلولی مولکولی.بیوشیمی.زبان

موفق باشید

ذهنتوازهمه چی خالی کن.
ازهمه نگرانی ها وترسها...
تمرکزکن!
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
25 بهمن 1390 - 01:27
watson

اعضا #1
ثبت نام در: 7 دي 1390 - 13:52
نامه ها: 1363
تشکر شده 1348 بار در 579پست
دوستان ژنتیک خیلی شیرین است مخصوصا اگر به جنبه های تحقیقاتی و بیماری های مهلکی مثل سرطان فکر شود.

ولی دوستان به نظر من کنکور شما عزیزان باید برای شما در اولویت سوم باشد (اگر می خواهید کسی باشید در ژنتیک).

اول شما باید دنبال خدمت باشید. باید دنبال این باشید یک گره از گره های مردم دنیا باز کنید.

دوم برای اینکه به خواسته اول برسید باید سوادتون را بالا ببرید. حاظرم به شما امضا بدهم که مدرک شما نشان دهنده سوادتون نیست. مدرک شما با یک جزوه هم بدست می اید.

سوم : اگر شما دنبال مورد اول و دوم باشید مدرک خودش می آید. چون با عشق و هدفمند دنبال سواد بوده اید، فهمیده اید چه چیزی مطالعه کرده اید و چون مفهومی مطالعه داشتید در آزمون هم موفق خواهید بود.

برای اینکه سواد شما در ژنتیک پزشکی بالا برود باید بر هر سه درس : سلولی و مولکولی، ژنتیک پزشکی، و بیوشیمی مسلط باشید.

بنابراین دنبال کتاب های خلاصه درس کنکوری (که نام نمی برم) نباشید. این کتاب ها نیمی از مطالب لازم را ندارند.

من شخصا با کنکوری خواندن دانشجو به گونه ایکه در دبیرستان عادتتان می دهند مخالفم.

برای فلش کارت هایی که داشتم می نوشتم تمام تلاشم این بود که موضوعات خلاصه نشوند به گونه ای که مطلب حذف شود. بخاطر این هم ما برای دو فلش کارت سلولی و میکروب مشکل داشتیم.

واقعا حجم اینها زیر 400 صفحه نمی شد. اما در سلولی و مولکولی من کتاب داشتم که فلش کارت ها را کامل کنند ولی در زمینه میکروب چون من کتاب نداشتم، کار حساسیت بالایی داشت.

لذا من کلا هیچ کتابی که احساس کنم که حجم مطالب کم شده است تایید نمی کنم. چرا زمانی که کتاب های تخصصی را خوندید بعد می توانید کتاب هایی مثل کتاب خانم ... را هم نگاه کنید. نه اینکه اولین و آخرین کتابی که برای سلولی می خوانید چنین کتاب های خلاصه ای باشد.

در ضمن دوستان بیولوژی مولکولی و زیست شناسی تکوینی اساس تحقیقات نوین در ژنتیک انسانی است لذا از این مطالب غافل نشوید.

در حقیقت ژنتیک نوین برآیندی است از زیست شناسی سلولی و مولکولی ، و نیز بیوشیمی

ژنتیک نوین بدون این دو علم، وجود خارجی ندارد.

[ ویرایش شد. 25 بهمن 1390 - 03:11 ]

حاضرم بر سر روحیه مبارزه طلبی خودم و رسیدن به اهدافم شرط ببندم.

بازگشت به بالا
vahedi
25 بهمن 1390 - 03:49
اعضا #22
ثبت نام در: 11 دي 1390 - 16:10
نامه ها: 10
تشکر شده 0 بار در 0پست
همونطور که میدونیم توو این رشته یک دانشجو باید از نظر اخلاقی:جسمی و روحی توانایی کافی رو داشته باشه.و از همه مهمتر باید یک روح خدمت گزاری داشته باشه و هدفش فقط در خدمتگزاری خلاصه شه.چون رشته ژنتیک تلاش شبانه روزی می طلبه و همت میخواد.ازونجایی ک کشورمون برای یه تکه کاغذ بیشتر از تحقیق و پژوهش ارزش قائله مجبوریم فعلا الویت ها رو از اخر ب اول در نظر بگیریم!1/مدرک2/سواد 3/خدمت!

[ ویرایش شد. 25 بهمن 1390 - 09:21 ]

در روزگاری که لبخند آدمها بخاطر شکست توست..برخیز تا بگریند.
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
25 بهمن 1390 - 09:46
watson

اعضا #1
دوست عزیز چون کشور شما مدرک گرایی است و چون تعداد فارغ التحصیلان روزبروز زیاد می شود، بین مدرک دارن آن که سواد دارد حرف اول را می زند.

اگر هم فقط مدرک را بگیرید و قبلش دو مورد دیگر را فعلا کنار گذاشته باشید، مطمئن باشید همونطوری عادت می کنید دیگر یک عمر بی سواد خواهید ماند.

من همکاران زیادی دارم که حتی بلد نیستند کامپیوتر را خاموش روشن کنند و دکترا هم دارند. فکر می کنید آنها نمی خواهند علم خود را افزایش دهند؟ چرا می خواهند ولی دیگر عادت کرده اند و ذهن آنها تنبل شده است.

به هر حال این تجربه من است که با مدرک کارشناسی ارشد گوی سبقت را از بقیه همکاران دکترا ربوده ام (از هر حیث که فکر کنید). بخاطر همین هم خیلی ها لااقل در مشهد از من خوششان نمی آید.

اینقدر ایران از نظر فرهنگی بسته است که برای دکترا راحت نظر شخصی می دهند و شما را در مصاحبه حتی رتبه 1 باشی رد می کنند.

پس در چنین کشوری اگر برای دل خودت کار نکنی باختی. میشوی مثل هزاران در هزار فارغ التحصیل بی کار که در به در دنبال کار می گردد.

از ما گفتن بود دوستان

بازگشت به بالا
gene2020
25 بهمن 1390 - 10:30
حانا

اعضا #90
ثبت نام در: 2 بهمن 1390 - 21:39
نامه ها: 36
تشکر شده 6 بار در 4پست
استادواقعاممنون حرفاتون خیلی بهم کمک میکنه من همیشه سعی کردم یه چیزی راکه میخونم کامل باشه به خاطرهمین هیچ وقت درسام تموم نمیشه حتی برای امتحاناتمم نمیتونم فقط جزوه راحفظ کنم برم سرجلسه.
واقعابرام سوادمهمه حتی اگه لازم باشه 2سال میشینم فقط کتاب ومقاله میخونم اما هیچکس درکم نمیکنه میگن توخیلی بیکاری یا مخت تاب داره!!!!

من این رشته راانتخاب کردم وپای همه چیزشم وایسادم میخوام اول سوادم بالا باشه بعدمدرک بگیرم.

چقدخوشحالم که خداشمارا به مازیست شناسای باهدف داده این نعمته بزرگیه بازم ممنون

[ ویرایش شد. 25 بهمن 1390 - 10:40 ]

ذهنتوازهمه چی خالی کن.
ازهمه نگرانی ها وترسها...
تمرکزکن!
بازگشت به بالا
vahedi
25 بهمن 1390 - 16:02
اعضا #22
ثبت نام در: 11 دي 1390 - 16:10
نامه ها: 10
تشکر شده 0 بار در 0پست
فرمایش شما صحیحه.فکرمیکنم مدرک گرایی ریشه در فرهنگ غلط ما ایرانی ها داره که شدیدا بازندگی ما عجین شده.
خودتون که میدونید..متاسفانه ذکر کلمه ی (دکتر) آن هم با تحکم و یک مکث کوتاه بعد از آن چه تاثیر زیادی در رفتار ایرانیها داره!در صورتیکه در فرهنگها و ملل دیگه همچین چیزی معنایی نداره!
کسی هم مثل شما که رسم شکنی کنه بیشتر ذیذه میشه و مخالفان خاص خوذش رو پیدا میکنه.چون بدبختانه اینجاکسی تحمل نداره بهتر از خودش رو ببینه!
ولی استاد در مجموع ما شاگرد شماییم و اندیشه های شما به مرور زمان به ما منتقل میشه و انتظار معجزه نباید داشت.
همانطور که حانای عزیز گفتن ما سعی میکنیم بهترین باشیم و به مسائل حاشیه ای کم توجه باشیم.
باز هم ممنون از توجه شما.

[ ویرایش شد. 25 بهمن 1390 - 18:57 ]

در روزگاری که لبخند آدمها بخاطر شکست توست..برخیز تا بگریند.
بازگشت به بالا
crick
25 بهمن 1390 - 21:30

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
از پاسخ های شما دوستان عزیز و استاد گرامی ممنونم.
نتیجه ای که گرفتم : سلولی مولکولی سپس بیوشیمی و در نهایت با دو دانش قبلی رفتن سر وقت ژنتیک(مطابق رفرنس هایی که در موضوع سیر تکاملی ژنتیک گفته شد) و حذف بقیه درس ها مانند میکروب ،بیوفیزیک و...
استاد لطفا هر زمان که کتابی در زمینه ژنتیک پزشکی احساس کردید از قلم انداختید.در همین صفحه بفرمایید تا ما هم مطلع شویم.با سپاس از شما

بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
25 بهمن 1390 - 22:54
watson

اعضا #1
دوست عزیز کتاب در زمینه ژنتیک پزشکی همان امری یا فلش کارت آن را می توانید استفاده کنید.

ولی همان کتاب هم بخش عمده آن بیولوزی مولکولی و تکوینی است. فقط عنوان کتاب ژنتیک است. یعنی ژنتیک پزشکی چیزی جز این دو مبحث نیست. البته ژنتیک پزشکی قدیمی ، سایتوژنتیک را هم شامل می شود.

همه این مباحث در کتاب یا فلش کارت امری هست.

بازگشت به بالا
صفا
28 بهمن 1390 - 02:20
مهمان
متاسفانه من كه اصلا ژنتيك رو دوست ندارم مخصوصاً بحث ژنتيك جمعيت
حتماً مي گيد پس چرا اومدي به اين بخش تالار؟ خب منم مي گم بخش ژنتيك مولكولي شو دوست دارم.

[ ویرایش شد. 28 بهمن 1390 - 02:24 ]
بازگشت به بالا
crick
28 بهمن 1390 - 02:33

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
اتفاقا منم از ژنتیک جمعیت بدم میاد.حتی ژنیک مندلی(مسئله) هم باب دلم نیست.اما ژنتیک مولکولی و کاربرد های پزشکیش رو دوست دارم.

بازگشت به بالا
azarkhanom
28 بهمن 1390 - 09:51
اعضا #151
ثبت نام در: 16 بهمن 1390 - 14:58
نامه ها: 6
تشکر شده 0 بار در 0پست
سلام.منم عاشق رشته ی ژنتیک هستم.
خیلی رشته شیرینی هست.
ژنتیک جمعیت رو هم اصلا دوست ندارم.
میتونم چندتا سوال ژنتیک المپیاد رو بفرستم که پاسخ بدین؟چهارشنبه صبح المپیاد دارم.برای اول هفته ی اینده لازم دارم پاسخشون رو

[ ویرایش شد. 28 بهمن 1390 - 12:07 ]

دوران خوش ان بود که با دوست به سر شد
***باقی همه بی حاصلی و بی خبری شد
بازگشت به بالا
مهدی
28 بهمن 1390 - 11:57
مهدی

اعضا #124
ثبت نام در: 9 بهمن 1390 - 14:27
نامه ها: 601
تشکر شده 714 بار در 319پست
منابع ارشد رشته ژنتیک انسانی
1 اصول ژنتیک پزشکی امری-ترجمه و تالیف دکتر محمد رضا نوری دلوئی انتشارات جامعه نگر ویرایش چهاردهم چاپ هفتم
2.ژنتیک در هزاره ی سوم جلد 1و2 تالیف دکتر محمد رضا نوری دلوئی انتشارات سامر
3.سلولی و مولکولی لودیش
4.سلولی و مولکولی دکتر مجد و شریعت زاده
5.بیوشیمی دولین ترجمه دکتر محمد نژاد و رویا شریفی تهرانی ویرایش 2010
6.بیوشیمی لنینجر دکتر رضا محمدی
7. بیوشیمی دکتر احسانی زنوز و فرشته بهمنی
جزوه بیوشیمی دکتر احسانی
جزوه زیست سلولی و مولکولی دکتر بیدخوری
جزو ژنتیک مولکولی و پزشکی و مهندسی ژنتیک دکتر بید خوری

بنده رشته انتخابیم بیوشیمی بالینی هست. بنده مهدی هستم کریک جان.موفق باشی
و سلام به استادم جناب جبار زاده عزیز

[ ویرایش شد. 28 بهمن 1390 - 12:13 ]

من هستم با تمام قدرت .هیچ چیز نمیتواند من را از ادامه دادن باز دارد
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
28 بهمن 1390 - 12:12
watson

اعضا #1
دوست گرامی مطمئن هستید کتاب لودیش را دکتر صالحی ترجمه کردند؟؟؟

دکتر صالحی یک کتاب دیگر دارند که خیلی هم کم حجم است و برای شروع خوب است ولی اصلا برای قبولی کافی نیست.

جزوه هم جواب نمی دهد چون سلولی و مولکولی خیلی گسترده است و رقابت در رشته ژنتیک پزشکی بسیار بالا است.

بازگشت به بالا
crick
28 بهمن 1390 - 12:20

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
مهدی جان ممنونم ازت.امیدوارم در رشته مورد علاقت موفق باشی

بازگشت به بالا
crick
28 بهمن 1390 - 12:22

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
استاد رقابت بالا یعنی چه درصد هایی لازمه؟میانگین 60 خوبه؟

[ ویرایش شد. 28 بهمن 1390 - 12:26 ]

بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
28 بهمن 1390 - 12:29
watson

اعضا #1
به نظر من هرچه بیشتر بزنید خوب است 70 عالی است.

اگز کتاب های من را بهمراه لنینجر و امری را خوب بخونید می توانید بزنید. همین چهار کتاب را مسلط باشید.

البته پذیرش زیاد شده است ولی برای درصد 80 بخونید که 60 یا 70 را بیاورید.

[ ویرایش شد. 28 بهمن 1390 - 12:30 ]

بازگشت به بالا
aminweb
30 بهمن 1390 - 09:26

اعضا #223
ثبت نام در: 30 بهمن 1390 - 09:23
نامه ها: 9
تشکر شده 0 بار در 0پست
سلولی و ملکولی لودیش کدام ترجمه و انتشارات برای امتحان بهداشت مناسبه و ترجیح میدین؟؟؟
بازگشت به بالا
aminweb
30 بهمن 1390 - 19:53

اعضا #223
تشکر شده 0 بار در 0پست
استاد لطفا راهنماییم کنین...
من برای ارشد ژنتیک انسانی،میخوام سلولی و ملکولی لودیش رو بخونیم اما دوتا ترجمه داره،یکی 2 جلد هست و اون یکیش 3 جلد هست...
من کدوم ترجمه رو بگیرم بهتره؟ 2جلده؟ یا 3 جلده؟؟

[ ویرایش شد. 30 بهمن 1390 - 20:26 ]
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
30 بهمن 1390 - 20:28
watson

اعضا #1
دوست عزیز من چون از کتاب اصلی استفاده می کنم ترجمه لودیش را دقت نکردم و نمی دونم کدام بهتر است.

دوستانی که استفاده می کنند راهنماییتون می کنند.

بازگشت به بالا
aminweb
30 بهمن 1390 - 22:44

اعضا #223
تشکر شده 0 بار در 0پست
مرسی استاد...
پس دوستان لطفا راهنماییم کننین...چون ترجمه خیلی مهمه...
راستی استاد من از بچه های قبلی که قبول شدن از تبریز پرسیدم گفتند از ژنتیک هزاره بیشتر میدن سوال و از اون سوالای چرندی!!!!! اما خدایش مضخرف ترین کتاب روی زمینه چون برای اینترفاز نوشته میان چهره!!!!!!!!!!!! واسه خود کتاب باید یکی دیگه ترجمش کنه تا آدم بفهمه...چی پیشنهاد میکنید همینو بخونم یا امری؟؟ یا ...
بازگشت به بالا
Shirin
30 بهمن 1390 - 23:30
اعضا #16
ثبت نام در: 10 دي 1390 - 13:58
نامه ها: 14
تشکر شده 1 بار در 1پست
کسانی که برای ارشد ژنتیک انسانی مطالعه میکنند فصول 6،7،11،14،15،16،18،19 بسیار مهم هستند ولی من توصیه میکنم تمامی فصول رو به خوبی بلد باشید تا هنگامی که کتاب دکتر نوری دلویی را مطالعه میکنید این قسمتها رو در کتاب ژنتیک هزاره سوم فقط مرور

shirin
بازگشت به بالا
Shirin
30 بهمن 1390 - 23:31
اعضا #16
تشکر شده 1 بار در 1پست
از کتاب زنتیک در هزاره سوم هم هر فصلی که در امری گفته نشده به خصوص جلد دو مش همه را باید بخونید چون فکر کنم تمرکز طراح سوالات روی کتاب ژنتیک در هزاه سوم باشد.وهمانطور که قبلا گفتم چون حجم این کتاب خیلی زیاد هستش از همون ابتدا هرچیز جدیدی که میبینید یادداشت کنید تا برای دوردوم مجبور به مطالعه کل کتاب نباشید

shirin
بازگشت به بالا
Bioscientist
30 بهمن 1390 - 23:31
اعضا #209
ثبت نام در: 28 بهمن 1390 - 22:51
نامه ها: 172
تشکر شده 275 بار در 90پست
من 2 تا از ترجمه های کتاب لودیش رو می شناسم، یکی ترجمه آقای عباس بهادر هست و فکر میکنم برای نشر دیباج هست و اون یکی هم برای انتشارات اندیشه رفیع هست که زیر نظر دکتر یوسفی ترجمه شده، 2 تا از فصل هاش رو مقایسه کردم که به نظرم لودیش اندیشه رفیع خیلی خیلی بهتر از کتاب دیباج ترجمه شده! نظر استاد سلولی مولکولی مون هم همین بود!!

Don't let the world around you stop your perception from being completely brilliant!
بازگشت به بالا
Shirin
30 بهمن 1390 - 23:32
اعضا #16
تشکر شده 1 بار در 1پست
من به دوستان توصیه می کنم که به هیچ عنوان از کتاب دکتر مجد به عنوان منبع کنکور استفاده نکنند ایشون در دوران کارشناسی ازاساتید من بوده وبسیارعالی بودند ولی کتابشون چاپ چندین سال پیش هستش وتغییری نکرده در صورتیکه سلولی ملکولی دائما در حال به روزشدن هست.کتاب دکتر مجد فقط برای آشنایی اولیه کافی است .

shirin
بازگشت به بالا
Shirin
30 بهمن 1390 - 23:33
اعضا #16
تشکر شده 1 بار در 1پست
در صورتیکه وقت کافی دارید کتاب لودیش انتشارات خسروی خوب است(در 3جلد) ولی برای برخی از قسمتهای ملکولی باید از کتابهای دیگه استفاده کنید.اما بهترین مورد کتابهای دکترجبارزاده هستند که به خوبی طبقه بندی شده اند وتقریباهمه مطالب مورد نیاز برای کنکور ارشد را شامل میشوند.

shirin
بازگشت به بالا
crick
30 بهمن 1390 - 23:59

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
من شخصا معتقدم که هر کتابی رو اگه به زبان اصلیش بخونیم یه لذت دیگه ای داره.حتی اگه خیلی حرفه ای ترجمه شده باشه ،بازم به زبان اصلیش یه لذت دیگه ای داره.حتی رمان و...
درک بهتری هم میکنیم.مخصوصا کتابای علمی.اگه وقت دارید تا جایی که میتونید لاتین مطالعه کنید.همین لودیش که گفتید هیچ ترجمه ای جای اصلشو نمیگیره.یک دیکشنری بردارید هر جا که لغتی نمیدونید پیدا کنید.اینطوری با یک تیر دو نشون زدید هم دامنه لغات زبانتون قوی میشه و هم مطالب کتاب رو بهتر میفهمید

[ ویرایش شد. 1 اسفند 1390 - 00:07 ]

بازگشت به بالا
aminweb
1 اسفند 1390 - 00:25

اعضا #223
تشکر شده 0 بار در 0پست
Shirin نوشته است : ...

کسانی که برای ارشد ژنتیک انسانی مطالعه میکنند فصول 6،7،11،14،15،16،18،19 بسیار مهم هستند ولی من توصیه میکنم تمامی فصول رو به خوبی بلد باشید تا هنگامی که کتاب دکتر نوری دلویی را مطالعه میکنید این قسمتها رو در کتاب ژنتیک هزاره سوم فقط مرور

منظورتون از اون فصول ها برای کدام کتاب بود؟؟ امری؟؟
بازگشت به بالا
aminweb
1 اسفند 1390 - 00:42

اعضا #223
تشکر شده 0 بار در 0پست
Shirin نوشته است : ...

در صورتیکه وقت کافی دارید کتاب لودیش انتشارات خسروی خوب است(در 3جلد) ولی برای برخی از قسمتهای ملکولی باید از کتابهای دیگه استفاده کنید.اما بهترین مورد کتابهای دکترجبارزاده هستند که به خوبی طبقه بندی شده اند وتقریباهمه مطالب مورد نیاز برای کنکور ارشد را شامل میشوند.

ممنون خانوم شهسواری .. منظورتون همون دیباج(خسروی)هست دیگه؟ پس من این 3 جلد رو بگیرم؟ من کتاب ژنتیک ازکلاسیک تا ژنومیک (حسن اکرامی)+ سلولی ملکولی (مجید مهدوی زاده) رو کامل خوندم و تقریبا تو بخش ملکولی چیزایی حالیم میشه...میدونم خیلی دیره واسه ژنتیک بهداشت اما زده به سرم و میخوام خر خونی کنم...
پس ژنتیک در هزاره سوم 2 جلدش رو بخونم با تاکید بر جلد2
سلولی و ملکولی لودیش انتشارات دیباج(3 جلد)
دوستان یا استاد پیشنهاده بهتری دارین؟؟ میخوام تو این 4ماه بخونم..نمیخوام تو انتخاب منبع اشتباه کنم تا وقتم تلف شه...منون از راهنماییتون
بازگشت به بالا
azarkhanom
1 اسفند 1390 - 12:18
اعضا #151
ثبت نام در: 16 بهمن 1390 - 14:58
تشکر شده 0 بار در 0پست
اگر در یک فامیل، نوعی بیماری وابسته به X مغلوب متداول باشد، در صورت کدام ازدواج فامیلی، احتمال ابتلای فرزندان بیشتر است؟

الف) پسر عمو- دختر عمو ب) پسر دایی- دختر عمه

ج) پسر خاله- دختر خاله د) در همه موارد یکسان است

این سوال رو میشه پاسخ بدین

دوران خوش ان بود که با دوست به سر شد
***باقی همه بی حاصلی و بی خبری شد
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
1 اسفند 1390 - 12:23
watson

اعضا #1
دوست عزیز لطفا سوالات درسی را در تالار گفتمان در انجمنهای سوالات درسی بپرسید.
تا برای دوستان دیگر هم قابل ردیابی باشد. موضوع جدید باز کنید.

بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
1 اسفند 1390 - 12:31
watson

اعضا #1
دوستان منابع خوب زیاد است و تمام اساتید زحمت می کشند و کار می کنند ولی سر خودتون را در این فرصت کم شلوغ نکنید.

برای سلولی و مولکولی که به ژنتیک شما هم کمک زیادی می کند همین چهار منبع را بخونید حداکثر

1- زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش
2- ژنوم 3 براون
3- اصول زیست شناسی مولکولی جبارزاده
4- زیست شناسی سلولی پیشرفته جبارزاده

کتاب آقای مهدوی هم خوب است ولی خیلی خلاصه است. هم سلولی هست، هم مولکولی هست، هم مهندسی ژنتیک هست. در حالی که هر کدام از این موضوعات را من یک کتاب مستقل کرده ام.

در ضمن دوستان من هیچ تعصبی بر روی کتاب های خودم ندارم و طبیعی است اینها هم مثل هر کتابی نواقصی دارد ولی چون واقعا کار کرده ام و سعی شده است کامل باشند.

کتاب جدیدی که برای اعضای نانو خواهم فرستاد که در دست تالیف است نیز لودیش را کنار زده است. چون واقعا از لودیش کامل تر و مفهومی تر است. دعا کنید زودتر تمام شود.

برای کنکور درست است که نباید منابع زیاد بخونید ولی حداقل باید استاندارد بخونید صرفا یک کتاب خلاصه که در 300 صفحه همه اینا را صحبت کرده است بخونید پایه شما بیش از حد ضعیف بوده و همه چیز را فقط حفظ کرده اید.

موفق باشید

بازگشت به بالا
Bioscientist
1 اسفند 1390 - 21:44
اعضا #209
وقت بخیر استاد
نمیشه تو این زمان کم همه این کتابا رو خوند!
چون باید برای امری و هزاره سوم هم وقت بذارم:(
من میخواستم کتاب های سلولی و مولکولی شما و فلش کارت بیوشیمی رو بخونم+ امری و هزاره، فکر می کنید همین ها رو بخونم کافیه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
سپاس

Don't let the world around you stop your perception from being completely brilliant!
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
1 اسفند 1390 - 22:59
watson

اعضا #1
دوست عزیز اول امری را بخونید و بعد ژنتیک هزاره

بازگشت به بالا
Bioscientist
5 اسفند 1390 - 09:34
اعضا #209
دوستان من سوالای آزمون ارشد ژنتیک پزشکی 10 سال قبل رو نیاز دارم، هیچ کسی میتونه بهم کمک کنه؟ اگر سوالا رو دارین ممنون میشم در مرکز دانلود قرار بدید...
سپاس از لطف همه شما

بازگشت به بالا
crick
5 اسفند 1390 - 18:33

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
سوالات ژنتیک پزشکی رو آپلود کردم.تو مرکز دانلود ،تو همون کامیون سوالات !! دانلودش کن.

بازگشت به بالا
Bioscientist
5 اسفند 1390 - 22:39
اعضا #209
آقای کریک ممنونم، ولی اینو که قبلا دانلود کردم، فقط سوالای سلولی مولکولیه! من سوالای ژنتیک و بیوشیمی و زبان رو هم میخوام!!!

بازگشت به بالا
N.E.S.R
9 اسفند 1390 - 23:21
اعضا #284
ثبت نام در: 9 اسفند 1390 - 17:58
نامه ها: 34
تشکر شده 4 بار در 4پست
سلام دوستان
من پارسال کنکور ژنتیک انسانی شرکت کردم خواستم بگم ترخدا از زبان غافل نشین شاید من اگر زبانمو بالاتر میزدم الان قبول میشدم
این درصد های منه:
ژنتیک انسانی:62.78
سلولی :58
بیوشیمی:57
زبان:37
رتبه ام شد 105 درحالیکه پارسال 62 تا میگرفت
شاید اگه زبان رو هم بالای 50 میزدو جزو اون 62 تا میشدم
همه از همه جور درس و کتاب گفتن بجز زبان
استاد لطفا راهنمایی کنید
ممنون

N.E.S.R
بازگشت به بالا
crick
9 اسفند 1390 - 23:44

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
اوه اوه! مایوسم کردی این درصد ها گرفتنش همچین آسونم نیستا.قبول نشدی؟؟؟؟چه بد...این چه وضعشه آخه.خیلی ناراحت شدم.ایشالا موفق میشی دوست من زبانتو خوب کنی حتما موفق میشی.طبق پروتوکل این سایت تو زبان به اونجا که می خوای می رسی مطالعش کن

بازگشت به بالا
Shirin
10 اسفند 1390 - 00:33
اعضا #16
تشکر شده 1 بار در 1پست
البته بیوشیمی ات رو هم خوب نزدی معمولا کسانی که ژنتیک انسانی قبول میشن بیوشیمی بالای 70 میزنند سعی کن امسال برای بیوشیمی منابع دیگه ای روهم علاوه بر منابع سال گذشته ات بخونی .زبان رو اگه تا 50 برسونی خوبه ولی سعی کن بیوشیمی و سلولی ملکولی رو بالای 70 بزنی وژنتیک رو بالای 60 درصد .حتما موفق میشی اگه جدی بخونی.

shirin
بازگشت به بالا
N.E.S.R
10 اسفند 1390 - 01:12
اعضا #284
تشکر شده 4 بار در 4پست
ممنون
سطح زبانش متوسط به بالا هست و کتابایی که خودشون معرفی کردن اصلا کافی نیست
بیوشیمی هم فقط لنینجر خوندم
ایشالا امسال........

[ ویرایش شد. 10 اسفند 1390 - 01:13 ]

N.E.S.R
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
10 اسفند 1390 - 08:31
watson

اعضا #1
دوست عزیز بله البته زبان برای وزارت بهداشت مهم تر از زبان برای وزارت علوم هست.

ولی من همیشه برای سلولی و بیوشیمی تاکید داشتم. این دو درس را بالای 70 بزنید نتیجه خیلی فرق می کند بطور تصاعدی رتبه شما را پایین می کشد.

زبان هم درس مهمی است شما دیگه خیلی کم زده اید. زبان بالای 50 عالی است.

ان شا الله موفق باشید

[ ویرایش شد. 10 اسفند 1390 - 11:57 ]

بازگشت به بالا
N.E.S.R
10 اسفند 1390 - 11:41
اعضا #284
تشکر شده 4 بار در 4پست
خیلی ممنون از راهنماییتون استاد

N.E.S.R
بازگشت به بالا
icarus
10 اسفند 1390 - 23:07
biotechnologist

اعضا #3
ثبت نام در: 9 دي 1390 - 01:43
نامه ها: 161
تشکر شده 216 بار در 96پست
سلام ، از نظر کارنامه قبولی در رشته ژنتیک پزشکی یکی از همکلاسیهای خواهرم که رشته اش کارشناسی پرستاری بود برای سال 90 رتبه 1 شده بود و تا اونجایی که اطلاع دارم زبانو 60 زده بود وبقیه رو بالای 70 و خودشم رسما شب و روز از دستش کتاب نمیافتاد، کلا باید خیلی تلاش کرد چون در ارشد دانشگاه قبولی خیلی برای اینده تحصیلی مهمه، موفق باشید.

(به قـــولِ مایکل اسکوفیلد
همیشه اون تغییری باش که میخوای توی دنیا ببینی)
بازگشت به بالا
gene
5 فروردين 1391 - 13:37
اعضا #328
ثبت نام در: 2 فروردين 1391 - 02:13
تشکر شده 0 بار در 0پست
سلام بچه ها منم عاشق این رشته هستم و خیلی برام مهمه که اطلاعاتم رو بالا ببرم تا بتونم قبول بشم من تازه می خوام شروع کنم دوست دارم از راهنمایی هاتون استفاده کنم.لطفا بهم کمک کنید.

تصمیم بگیریم استاد تغییر باشیم نه قربانی تقدیر در بازی زندگی اگر عوض نشویم تعویض می شویم...
بازگشت به بالا
biologist_BT
5 فروردين 1391 - 16:59
اعضا #325
ثبت نام در: 29 اسفند 1390 - 17:12
نامه ها: 4
تشکر شده 0 بار در 0پست
سلام
یه سوال فنی داشتم بین بیوتکنولوژی پزشکی و ژنتیک پزشکی کدومش دارای آینده روشن تر و دامنه علمی وسیع تر و از نظر تنوع کاری بهتر و جالب تره؟
بازگشت به بالا
crick
5 فروردين 1391 - 17:44

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
سلام gene . اطلاعات و منابع ژنتیک پزشکی رو با کمک استاد تو سایت گذاشتیم. یکم بگردی پیداشون میکنی. امیدوارم به هدفت برسی

بازگشت به بالا
crick
5 فروردين 1391 - 17:49

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
سلام biologist _BT هر دو تا رشته فوق العادست.باید ببینی به کدوم علاقه داری.رفتن به درجات بالا تو این رشته ها بسیار سخته.دامنه علمی هر دوتا بسیار گستردست و در آینده ای نزدیک وسیع ترم میشه. فقط علاقه مهمه. موفق باشی

بازگشت به بالا
hirkania
9 فروردين 1391 - 13:34
اعضا #317
ثبت نام در: 26 اسفند 1390 - 12:57
نامه ها: 2
تشکر شده 0 بار در 0پست
سلام دوستان خوب امیدوارم حالتون خوب باشه
به نظرتون من که در حال حاضر در سربازم میتونم ژنتیک انسانی قبول بشم تقریبا 50% مطالبو خوندم فقظ مرور نکردم بعدشم یه سوال دیگه اینکه برا انتخاب محل تحصیل اولویت و بومی گزینی مطرح هست یا نه ؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدین
بازگشت به بالا
gene
9 فروردين 1391 - 19:44
اعضا #328
ثبت نام در: 2 فروردين 1391 - 02:13
تشکر شده 0 بار در 0پست
مرسی crick.

تصمیم بگیریم استاد تغییر باشیم نه قربانی تقدیر در بازی زندگی اگر عوض نشویم تعویض می شویم...
بازگشت به بالا
ros
29 فروردين 1391 - 15:25
اعضا #227
ثبت نام در: 30 بهمن 1390 - 14:30
نامه ها: 5
تشکر شده 2 بار در 1پست
سلام
من ژنتیک انسانی رو خیلی دوست دارم و باتوجه به رتبه پایین و رقابت سنگینی که تو این رشته وجود داره، میترسم سراغش برم. نمی دونم چه منابعی رو بخونم و الان وقتم کم نیست؟!که هم برای علوم بخونم هم برای بهداشت؟!
لطفا راهنماییم کنید ممنون...

شما چیزهایی را می بینید و میپرسید چرا ؟ ولی من در رویایم چیزهایی را میبینم و میپرسم چرا که نه؟؟
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
29 فروردين 1391 - 15:48
watson

اعضا #1
دوست گرامی باید برای علوم 91 بخونید خرداد سال 92 هم وزارت بهداشت ژنتیک شرکت کنید.

ترس ندارد و قبولی هم سخت نیست فقط باید اصولی بخونید.
الان وقت کم هست.

منابع همان منابع نانو است ولی نخست باید علوم شرکت کنید.

موفق باشید

بازگشت به بالا
ros
29 فروردين 1391 - 15:55
اعضا #227
ثبت نام در: 30 بهمن 1390 - 14:30
نامه ها: 5
تشکر شده 2 بار در 1پست
یعنی برای وزارت بهداشت ژنتیک امری نیاز نیست؟!هزاره سوم چی ؟واسه بهداشت هم فقط بسته نانو بخونیم؟!

شما چیزهایی را می بینید و میپرسید چرا ؟ ولی من در رویایم چیزهایی را میبینم و میپرسم چرا که نه؟؟
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
29 فروردين 1391 - 16:55
watson

اعضا #1
بله دوست عزیز در بسته نانو سلولی - بیوشیمی و ژنتیک را باید بخونید.
هر سه درس را باید شما مسلط بوده و بین 45- 60 درصد بزنید.

موفق باشید

بازگشت به بالا
مهربون
2 خرداد 1391 - 09:58
Zahra
اعضا #298
ثبت نام در: 17 اسفند 1390 - 11:20
نامه ها: 107
تشکر شده 49 بار در 27پست
سلام دوستان می شه لطفا تمتم منابعی رو کی برای ژنتیک پزشکی گفتید جمع بندی کنید
ممنون

من در رقابت با هیچکس جز خودم نمی باشم، هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده ام .
بازگشت به بالا
مهربون
2 خرداد 1391 - 14:45
Zahra
اعضا #298
تشکر شده 49 بار در 27پست
ببخشید نظرتون در مورد کتاب زیست شناسی سلولی ملکولی لودیش 2E چی هست ؟
ممنون

من در رقابت با هیچکس جز خودم نمی باشم، هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده ام .
بازگشت به بالا
crick
5 خرداد 1391 - 13:00

اعضا #25
تشکر شده 46 بار در 26پست
سلام.جمع بندی منابع مورد نیاز برای ژنتیک پزشکی گفته شده.کمی انجمن هارو بگردید پیداش می کنین.
در مورد سوال دوم. من این کتاب رو خیلی دوست دارم و خیلی خوب باهاش ارتباط برقرار می کنم.

[ ویرایش شد. 5 خرداد 1391 - 13:01 ]

بازگشت به بالا
مهربون
13 تير 1391 - 00:55
Zahra
اعضا #298
تشکر شده 49 بار در 27پست
با سلام من می خواستم بدونم یک کتاب خوب برای مهندسی ژنتیک برای ارشد کنکور چی هست ؟
ممنون

بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
13 تير 1391 - 01:25
watson

اعضا #1
دوست عزیز کتاب کلونینگ ژن و آنالیز DNA اثر براون

ترجمه این کتاب در حراجی کتاب پورتال فروشگاه موجود است. یک رفرنس مهندسی ژنتیک محسوب می شود.

[ ویرایش شد. 13 تير 1391 - 14:24 ]

بازگشت به بالا
مهدی
13 تير 1391 - 10:31
مهدی

اعضا #124
سلام واقعا بوجد اومدم از این همه علم دوستی. الکی نیست نرخ تولید علم در ایران هر سال داره بالا میاد و ایران در تولید علم در چند ساله گذشته مخصوصا در علوم پایه ی پزشکی در رتبه ششم جهان قرار گرفته.تعریفی که از ژنتیک دارم تعریفی کلی از این رشته گسترده می باشد و ان هم اینه.

ژنتیک یعنی واتسون و کریک که با چه عشقی در اون سالهایی که دستگاهای پیشرفته ای مثل الان نبود تونستن مدل BDNA رو کشف کنند - ژنتیک یعنی مندل عزیز که با نخود فرنگی گوشه ای از علم ژنتیک رو برای ما شرح داد - ژنتیک یعنی نلسون و مزلسون که باز هم گوشه ای از علم ژنتیک رو برای ما به تصویر کشاندند _ ژنتیک یعنی دکتر محمد رضا نوری دلوئی که با تاسیس پژوهشگاه زیست فناوری پزشکی و تاسیس گروه ژنتیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 1377 در ایران باعث شدند تا بیشتر ژنتیک به ایران و ایرانی شناسانده بشه و ژنتیک یعنی تمام دانشمندانی که در در عرصه ژنتیک دارن فعالیت میکنند با عشق و خستگی ناپذیری. این پست رو تقدیم میکنم به استاد عزیزم جناب جبار زاده ی عزیز و تمام دوستان عزیزم در این سایت که عاشق ژنتیک هستند

[ ویرایش شد. 13 تير 1391 - 13:01 ]

بازگشت به بالا
تعداد 2 کاربر از مهدی برای این پست سودمند تشکر کرده اند :
 P. Jabbarzadeh (سه شنبه 13 تير 1391 - 14:23:25) , تیام (يكشنبه 29 بهمن 1391 - 12:10:51) 
habib Mendel
2 اسفند 1391 - 20:38
habib Mendel

اعضا #353
ثبت نام در: 15 فروردين 1391 - 01:05
نامه ها: 65
تشکر شده 73 بار در 35پست
سلام به استاد خوبم و تشکر بابت زحماتتون.
1 سوال داشتم.
من 10 فصل از کتاب ترجمه شده ی ژنتیک پزشکی امری رو برای کنکور علوم خونده بودم ..الان دوباره شروع کردم امری رو برای بهداشت خوندن با این تفاوت که دارم از روی Text میخونم...امروز 1 فصل تموم کردم..سخت و وقت گیر بود ولی خوب خیلی بهتر از فارسی بود....
استاد میخواستم بدونم با توجه با زمان باقی مونده تا کنکور بهداشت این کارم( خوندن زبان اصل) درسته؟ ضرر نمیکنم نسبت به فارسی خوندن؟ آخه همین زمانی رو که واسه ی زبان اصلی خوندنم میذارم کم کم میتونم 2 دور زبان فارسیش رو بخونم....نظر شما چیه آقای دکتر؟ خودم که نظرم رو زبان اصلی ست.

ممنون

It's just a little trick, but there is a long story connected with it which it would take too long to tell

GREGOR MENDEL

بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
2 اسفند 1391 - 21:25
watson

اعضا #1
دوست عزیز به نظر من هر دو کار را انجام بدهید. زبان اصلی به زبان انگلیسی شما هم کمک می کند و خوب است ولی از کتاب ترجمه نیز بخونید.

موفق باشید

بازگشت به بالا
habib Mendel
2 اسفند 1391 - 21:43
habib Mendel

اعضا #353
تشکر شده 73 بار در 35پست
ممنون از راهنماییتون .ایشالله بتونم جبران کنم

It's just a little trick, but there is a long story connected with it which it would take too long to tell

GREGOR MENDEL

بازگشت به بالا
mutant2013
4 اسفند 1391 - 11:40
اعضا #932
ثبت نام در: 1 اسفند 1391 - 00:23
نامه ها: 8
تشکر شده 0 بار در 0پست
سلام به همه دوستان خوبم
منم از امروز به جمع دوستانی پیوستم که قصد دارن آزمون ژنتیک پزشکی شرکت کنن.من سال دومم هست وکنکور وزارت علوم رو خوب دادم وراضیم .اما حس میکنم این همه اون چیزی نیست که توی زندگی میخام من دوس دارم نتیجه زحمتام یه فرصتی باشه برای خدمت کردن به مردم جامعم.شاید قبول شدن در کنکور وزارت بهداشت بهتر کمک کنه به اینکه به خواستم برسم.
الان که هدفم رو مشخص کردم با کلی سوال مواجه شدم.اول اینکه تو این زمان سه ماهه باقی مونده میشه موفق شد؟بعد اینکه چه منابعی رو ترجیح بدم برا خوندن؟ودر آخر اینکه در مورد تک تک درسا ازتون مشورت بخام.
برای ژنتیک کتاب ایمری دکتر دلویی رو دارم.آیا جلد 1و2کتاب هزاره خوندنش واجبه؟اصلا وقت میشه خوندش؟
در مورد سلولی مولکولی تصمیمم خوندن لودیشه.جلد2
در مورد بیوشیمی لنینجروکتاب خلاصه پروین پاسالار
در مورد زبان هم صفرم و نمیدونم واقعا باید چیکار کنم!
دوستان کمکم کنید

[ ویرایش شد. 4 اسفند 1391 - 11:42 ]
بازگشت به بالا
habib Mendel
4 اسفند 1391 - 11:54
habib Mendel

اعضا #353
تشکر شده 73 بار در 35پست
موتانت جان...واسه ژنتیک امری ترجمه دکتر نوری رفرنس اصلی ولی ترجمش خیلی خوب نیست...چاره ای نیست....هزاره سوم هم رفرنس و چیزایی توی کتاب گیر میاد که تو امری نیست....من خودم زبان اصل امری رو شروع کردم به خوندن........واسه سلولی لودیش رو به نظر من نخون...هم زیاد هم نمیرسی مرور کنی...شرط اصلی اینه بتونی دوره کنی...کلا رفتی سراغ کتاب های رفرنس با حجم زیاداااا......بیوشیمی هم 3 جلد لنینجر....به نظر خودت تو این تایم میتونی 2 دور بخونی لنینجر رو؟ اگرچه رفرنس خوبه ولی به تایم و زمان تمام کردن دوره اول و دوره دوم هم نگاه کن دیگه.......

GREGOR MENDEL

بازگشت به بالا
mutant2013
4 اسفند 1391 - 12:19
اعضا #932
تشکر شده 0 بار در 0پست
برای سلولی و بیوشیمی اگه رفرنس نخونم نمیدونم چی بخونم؟!توصیه خود تو چیه مندل جان؟
برای زبان چیکار کنم؟
بازگشت به بالا
habib Mendel
4 اسفند 1391 - 12:42
habib Mendel

اعضا #353
تشکر شده 73 بار در 35پست
موتانت جان.حتما بازم با استاد مشورت کن ببین نظر ایشون چیه..من خودم چون کتاب خلاصه خوندم همون رو مرور میکنم.بیوشیمی دکتر احسانی ، بیوشیمی امیره نجات شکوهی (کم است ولی کافی نیست)
سلولی رو از کتاب سلولی برای کنکور خوندم (کم ولی کافی نیست) و برای مولکولی میخوام از رو کتاب سلولی مولکولی دکتر مهدوی بخونم. زبان رو هم که دستت بازه دیگه ...

GREGOR MENDEL

بازگشت به بالا
habib Mendel
4 اسفند 1391 - 12:47
habib Mendel

اعضا #353
تشکر شده 73 بار در 35پست
نظرم اینه که هر سلولی و مولکولی ، بیوشیمی رو واسه علوم خوندی ، واسه بهداشت همون رو بخون....چون اینطوری فقط داری خونده هات رو مرور میکنی.

GREGOR MENDEL

بازگشت به بالا
mutant2013
5 اسفند 1391 - 13:42
اعضا #932
تشکر شده 0 بار در 0پست
مرسی مندل جان
بازگشت به بالا
مهدی
5 اسفند 1391 - 14:17
مهدی

اعضا #124
اول سلام و ورود شما رو به سایت تبریک میگم.دوما برای زبان کتاب لزگی خوبه .

بازگشت به بالا
khatkhati
26 اسفند 1391 - 14:18
اعضا #994
ثبت نام در: 26 اسفند 1391 - 13:41
تشکر شده 3 بار در 1پست
سلام به همه....
کسی نظری راجع به کتاب بیوشیمی برای کنکور تحت نظر دکتر پروین پاسالار داره؟؟؟؟
من خیییییلی تعریفشو شنیدم.میگن برای اونایی که بیوشیمی تو رشته ی موردنظرشون تو وزارت بهداشت هست اما درس اصلی نیست نسبت به حجمش خیلی خوبه.
مثلا برای ژنتیک پزشکی....البته فقط برای کنکور دادن خوبه...چون کتاب کوچیکیه و به قول معروف کنکوری....
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
26 اسفند 1391 - 14:25
watson

اعضا #1
دوست عزیز با توجه به اینکه بیوشیمی پیش نیاز بسیاری از دروس است و رقابت خیلی در وزارت بهداشت شدید است از نظر من پیشنهاد نمی شود.

چون این کتاب خیلی از مطالب را سطحی و گذرا مطرح کرده است.

"دوست عزیز ضمن خیر مقدم به شما، لطفا قوانین تالار گفتمان را مطالعه بفرمایید"

موفق باشید

بازگشت به بالا
dokhtarekorosh
12 خرداد 1392 - 10:08

اعضا #362
ثبت نام در: 19 فروردين 1391 - 09:30
نامه ها: 35
تشکر شده 91 بار در 30پست
درود به دوستان
بچه ها میدونین واسه دانشگاهای گلستان و بابل و یزد واینا چه درصدایی میارن؟
تو سایتای مختلف نمونه هایی از درصدای بچه های پذیرش شده تو تبریز و اصفهان و تهران هست اما سایر دانشگاهای سطح پایین ترو نتونستم پیدا کنم.
بازگشت به بالا
kiankorani
15 خرداد 1392 - 15:54

اعضا #1202
ثبت نام در: 9 خرداد 1392 - 22:29
نامه ها: 16
تشکر شده 5 بار در 5پست
سلام.. دوست گرام شما برای پزیرش در ژنتیک انسانی امسال باید رتبه زیر 64 بیارین!! چون از 80 نفر مورد اعلام پزیرش 20% سهمیه است متاسفانه!!
و برای این دانشگاهها هم رتبه بین 50تا 80!! پذیرش میشه که شما باید !! البته بر اساس رتبه های سال پیش (کنکور امسال به مراتب دشوارتر بوده و احتمال رتبه های بالای 80خیلی پاینه) میانگین 60% ژنتیک و سلولی و 50 به بالا در بیو شیمی و 40تا 50 در زبان رو بیارین تا بتونین نمره خام 250 که احتمال تقریبی رتبه مذکور میباشد رو کسب کنین!!
با آرزوی موفقیت برای شما..

پر تنهایی تهی از لحظه ی یک واژه ناب.. پر خالی شدن از دیدین یک قطره آب که پر برکه تنهایی بین منو ماست....
بازگشت به بالا
تعداد 1 کاربر از kiankorani برای این پست سودمند تشکر کرده اند :
 dokhtarekorosh (پنجشنبه 16 خرداد 1392 - 12:07:15) 
zara
16 خرداد 1392 - 17:28
اعضا #906
ثبت نام در: 23 بهمن 1391 - 15:40
نامه ها: 7
تشکر شده 0 بار در 0پست
salam man reshte genetik ba darsad haie

gen:50
bio:50
seloli:35
zaban:25
omidi hast be ghaboli man to ro khoda behem begid

من میتوانم
بازگشت به بالا
kiankorani
20 خرداد 1392 - 14:02

اعضا #1202
ثبت نام در: 9 خرداد 1392 - 22:29
نامه ها: 16
تشکر شده 5 بار در 5پست
سلام دوستان گرامی که امسال آزمون دادن لطفا به صفحه انتخاب رشته و ادامه تحصیل / ارشد ژنتیک انسانی 92 برای اعلام نظر و بحث برریوی کلید اعلامی بهداشت مراجعه کنید!!
در ضمن از دکتر گل هم خواهشمندیم که به یاری ما بیایین تا بتوانیم برای ارسال اشکالات کلید با هم به اجماع برسیم!!!

پر تنهایی تهی از لحظه ی یک واژه ناب.. پر خالی شدن از دیدین یک قطره آب که پر برکه تنهایی بین منو ماست....
بازگشت به بالا

پرش به:     بازگشت به بالا

تشکیل اتحادیه از انجمن: آر،اس،اس 0.92 تشکیل اتحادیه از انجمن: آر،اس،اس 2.0 تشکیل اتحادیه از انجمن: آر،دی،اف