انجمن ها

مدیران: P. Jabbarzadeh, dokhtarekorosh
نویسنده ارسال
crick
24 بهمن 1390 - 21:02

اعضا #25
ثبت نام در: 12 دي 1390 - 01:01
نامه ها: 153
تشکر شده 46 بار در 26پست

سلام بر دوستان عزیزم.
متوجه شدم اکثر شما عزیزان علاقه مند به رشته ی ژنتیک پزشکی هستید.خود من هم طرفدار این رشته هستم.هم رشته ی پر درآمدیه .هم رشته ی شیرینی و هم اینکه به شدت نیاز جامعه ما هست.
هدف از ایجاد این تاپیک اینه که یه تعریفی از رشته ژنتیک پزشکی داشته باشیم.و اینکه شرایط پذیرش چطور هست،و بهترین جاهایی که تو ایران این رشته رو تدریس میکنند کدوم دانشگاه هاست و همچنین چه درصد هایی واسه قبولی در این رشته لازمه.و در نهایت چه کتاب هایی رو باید به ترتیب اهمیت واسه قبولی در این رشته بخونیم . و چه درس هایی رو کنار بذاریم.

ما زنده از آنیم که آرام نگیریم،موجیم،که آسودگی ما عدم ماست...
بازگشت به بالا
تعداد 1 کاربر از crick برای این پست سودمند تشکر کرده اند :
 samanee (سه شنبه 13 فروردين 1392 - 22:12:34) 
gene2020
24 بهمن 1390 - 23:49
حانا

اعضا #90
ثبت نام در: 2 بهمن 1390 - 21:39
نامه ها: 36
تشکر شده 6 بار در 4پست
سلام دوستای خوبم من ازطرفدارای پروپاقرص این رشته ام.
ژنتیک پزشکی شاخه ای ازژنتیک است که جنبه بالینی وشناخت ودرمان بیماری های ژنتیکی را دربرمیگیره وحتی فعالیتهایی درزمینه جلوگیری ازایجاداین بیماری هابامشاوره دادن وازمایشات پیش ازتولدفرزند.
من شنیدم یزدبه دلیل داشتن مرکزناباروری جای خوبی برای پذیرش دراین رشته است البته خوب تهران که اوله.
میانگین درصدهاواسه قبولی بایدبین 65تا75باشد بالای 80هم که رتبه تک رقمی

ژنتیک.سلولی مولکولی.بیوشیمی.زبان

موفق باشید

ذهنتوازهمه چی خالی کن.
ازهمه نگرانی ها وترسها...
تمرکزکن!
بازگشت به بالا
P. Jabbarzadeh
25 بهمن 1390 - 01:27
watson

اعضا #1
ثبت نام در: 7 دي 1390 - 13:52
نامه ها: 1369
تشکر شده 1353 بار در 582پست
دوستان ژنتیک خیلی شیرین است مخصوصا اگر به جنبه های تحقیقاتی و بیماری های مهلکی مثل سرطان فکر شود.

ولی دوستان به نظر من کنکور شما عزیزان باید برای شما در اولویت سوم باشد (اگر می خواهید کسی باشید در ژنتیک).

اول شما باید دنبال خدمت باشید. باید دنبال این باشید یک گره از گره های مردم دنیا باز کنید.

دوم برای اینکه به خواسته اول برسید باید سوادتون را بالا ببرید. حاظرم به شما امضا بدهم که مدرک شما نشان دهنده سوادتون نیست. مدرک شما با یک جزوه هم بدست می اید.

سوم : اگر شما دنبال مورد اول و دوم باشید مدرک خودش می آید. چون با عشق و هدفمند دنبال سواد بوده اید، فهمیده اید چه چیزی مطالعه کرده اید و چون مفهومی مطالعه داشتید در آزمون هم موفق خواهید بود.

برای اینکه سواد شما در ژنتیک پزشکی بالا برود باید بر هر سه درس : سلولی و مولکولی، ژنتیک پزشکی، و بیوشیمی مسلط باشید.

بنابراین دنبال کتاب های خلاصه درس کنکوری (که نام نمی برم) نباشید. این کتاب ها نیمی از مطالب لازم را ندارند.

من شخصا با کنکوری خواندن دانشجو به گونه ایکه در دبیرستان عادتتان می دهند مخالفم.

برای فلش کارت هایی که داشتم می نوشتم تمام تلاشم این بود که موضوعات خلاصه نشوند به گونه ای که مطلب حذف شود. بخاطر این هم ما برای دو فلش کارت سلولی و میکروب مشکل داشتیم.

واقعا حجم اینها زیر 400 صفحه نمی شد. اما در سلولی و مولکولی من کتاب داشتم که فلش کارت ها را کامل کنند ولی در زمینه میکروب چون من کتاب نداشتم، کار حساسیت بالایی داشت.

لذا من کلا هیچ کتابی که احساس کنم که حجم مطالب کم شده است تایید نمی کنم. چرا زمانی که کتاب های تخصصی را خوندید بعد می توانید کتاب هایی مثل کتاب خانم ... را هم نگاه کنید. نه اینکه اولین و آخرین کتابی ک