داروی سلومتینیب شرکت آسترازنیکا در درمان سرطان تیروئید شکست خورد.آسترازینیکا یکی از شرکت های بزرگ دارویی است که میلیاردها دلار، برای تولید و تحقیقات داروهای ضد سرطان هزینه می کند. در این گزارش که اخیرا توسط این شرکت اطلاع رسانی شد، مردود شدن داروی سلومتینیب که برای درمان سرطان تیروئید به فاز سوم راست آزمایی بالینی رسیده بود، بدلیل ناکارآمدی، از تحقیقات کنار گذاشته شد و میلیون ها دلار هزینه این شرکت را به باد داد.


همان‌طور که بحث درباره صدور گواهی‌نامه‌های دارو و تلاش برای بازپس‌گیری آن‌ها داغ است، آسترازنیکا صبح روز چهارشنبه اعلام کرد که سلومتینیب یک‌بار دیگر در آزمون سرطان مردود شده است. تقریباً بیش از دو سال پیش British Big Pharma مجوز تحقیق در مورد یک مهارکننده MEK 1/2 به نام سلومتینیب را بر روی برخی از بیماران مبتلا به سرطان تیروئید به دست آورد.

در آگوست سال ۲۰۱۶ آسترازنیکا گفت سلومتینیب نتوانست بقای کلی بیماران مبتلا به سرطان سلول‌های غیر کوچک ریه (NSCLC) که حاوی جهش KRAS هستند را بهبود دهد. این یک سال پس‌ از آن بود که دارو با داکاربازین ترکیب شد، اما نتوانست بقای بیماران مبتلا به ملانوم متاستاتیک عنبیه را بهبود ببخشد.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.8226 ثانيه, 0.1696 براي هر جستجو .