کمی بیشتر پیرامون همکاری های پژوهشی گروهی با اینجانب


با توجه به اینکه بعد از اینکه بعد از حدود 10 سال تدریس در دانشگاه های ایران به مالزی آمدم، نگاه متفاوتی داشتم. دلیل آن هم این بود که از طریق سایت دانشجویان زیادی با من در ارتباط بودند و دانشجویان من تنها محدود به دانشجویان دانشگاه محل تدریسم نبودند.

این دیدگاه باعث شد اینجا هم دقت زیادی داشته باشم تا ببینم دانشجویان چگونه توسط اساتید راهنمایی می شوند و سعی شد بتوانم غیر از پروژه تحقیقاتی خودم در بیش از 30 سمینار و کارگاه آموزشی شرکت کنم. این دوره ها هم توسط شرکت، اساتید و دانشگاه های کشورهای مختلف مثل استرالیا، آمریکا، دانمارک، نیوزیلند و غیره برگزار می شوند.

اینجا به معنای واقعی ارتباط جهانی دارد و واقعا این ارتباطات بصورت جهشی دیدگاه آکادمیک خیلی متفاوتی را در انسان ایجاد می کند. البته به شرط اینکه دنبالش باشید. چون هر جایی همیشه یک عده زیادی هستند که فقط به دنبال گرفتن مدرک هستند.


حتی اگر من در موضوعی نیز تسلط داشته باشم فقط برای اینکه سر از کار آنها در بیاورم در دوره های آنها ثبت نام میکنم.

بخشی از این کارگاه ها رایگان بودند و بخشی از آنها هم رایگان نبودند، اما بسیاری از دانشجویان ارشد و دکترای اینجا حتی حوصله سمینارهای رایگان را هم نداشتند و نخواهند داشت. همینطور سرشون در پروژه هست تا بخورند به دیوار

به هر حال چون هدف من از خارج شدن این است که یک سری تجربیات و دانش جدیدی را به ایران منتقل کنم و به کشور خدمت کنم، این بود که با خیلی اساتید و شرکت ها اتصال بر قرار کردم تا بهتر بتوانم دقیقا سر از کار آنها در بیاورم.

این بود که به فکر افتادم یک چنین کارهایی را با ایرانیان راه بیندازیم تا کیفیت مقالات و رزومه کاری آنها افزایش یابد. من توضیحاتی را در پست های قبلی دادم ولی ظاهرا طبق معمول خیلی پر حرف هستم، از ایمیل های دوستان مشخص شد که ظاهرا کمی گیج شدند. اگر چه هدف من باز کردن و شفاف کردن کار بود.

لذا در ادامه مطلب من خیلی خلاصه و در چند جمله نکات کلیدی این طرح را اشاره می کنم. چنانچه دوستانی خواستند هم می توانند ایمیل بزنند و هم وقت اسکایپ بگذاریم و از طریف ویدئو چت تا یک ساعت با هم صحبت کنیم تا دقیق اهداف خودتون را بفرمایید و ببینیم چه کار می توانیم انجام دهیم تا شما به هدف خود برسید.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|نکات کلیدی امور پژوهشی | ارسال نظر: 1 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.9491 ثانيه, 0.5519 براي هر جستجو .