دعوت به همکاری (شبکه آموزش)


اطلاعیه مهم


زیست شناسان گرامی می توانند جهت همکاری با شبکه مجازی آموزش توانمندی های خود را ارائه دهند.

هر کسی کاری را مسلط است می تواند از این طریق توانمندی های خود را عرضه کند.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 11 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

دومين دوره رتبه بندي دانشگاه هاي ايرانبراساس اعلام پايگاه استنادي علوم جهان اسلام، دانشگاه تهران در بين مراكز وابسته به وزارت علوم و دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني تهران در بين مراكز وابسته به وزارت بهداشت در دومين رتبه بندي دانشگاه ها و مراكز پژوهشي كشور جايگاه نخست را به دست آوردند.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|از گوشه و کنار اینترنت | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مردي كه ايدز را مغلوب كرد


تيموتي براون در حال حاضر يك مورد منحصربه فرد است. او تنها بيمار مبتلا به ايدز است كه به لطف پيوند سلول هاي بنيادين اين بيماري را مغلوب كرده و درمان شد.

[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

انتشار بزرگترين پايگاه داده ژنوم كامل سرطاني در جهان


انتشار بزرگترين پايگاه داده ژنوم سرطان انساني به دانشمندان در سرعت بخشيدن به تحقيقاتشان كمك شايان توجهي مي‌كند.

به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران و به نقل از سرويس فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، انتشار بزرگترين پايگاه داده ژنوم كامل سرطان انساني، سرعت اكتشافات تحقيقاتي را بالا مي‌برد. اين پايگاه داده ژنوم كلي بيماران «بيمارستان تحقيقاتي كودكان سنت جود» از حجم تركيب ساير منابع تجاوز مي‌كند.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

انفجار کپسول دارو درون تومور سرطانيپژوهشگران دانشگاه کيس وسترن وسيرو اعلام کردند که مي‌‌توان نانوزنجيره‌اي حامل دارو را به‌درون تومور فرستاده و آن را درون تومور منفجر کرد. با اين کار داروهاي شيمي‌درماني مي‌توانند به نقاط دور دست در تومور راه يابند. اين گروه تحقيقاتي روش جديد خود را روي موش‌ها تست کردند و نتايج نشان داد که رشد تومورها به شدت کند شده و طول عمر بيمار نسبت به روش‌هاي رايج افزايش بيشتري مي‌يابد.

[ارسال شده توسط sary]


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کاش حقیقت داشت!!!
تصور کن برنده یک مسابقه شدی و جایزه ات اینه که بانک هرروز صبح یک حساب برات باز می کنه و توش هشتادوشش هزاروچهارصد دلار پول می گذاره ولی دوتا شرط داره.
یکی اینکه همه پول را باید تا شب خرج کنی، وگرنه هرچی اضافه بیاد ازت پس می گیرند. نمی تونی تقلب کنی و یا اضافهٔ پول را به حساب دیگه ای منتقل کنی.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 2 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

وصیتی زیبا از آلبرت انیشتینروزی فرا خواهد رسید که جسم من آنجا زیر ملحفه سفید پاکیزه ای که از چهار طرفش زیر تشک تخت بیمارستان رفته است، قرار می گیرد و آدم هایی که سخت مشغول زنده ها و مرده ها هستند از کنارم می گذرند. آن لحظه فرا خواهد رسید که دکتر بگوید مغز من از کار افتاده است و به هزار علت دانسته و ندانسته زندگیم به پایان رسیده است.

در چنین روزی، تلاش نکنید به شکل مصنوعی و با استفاده از دستگاه، زندگیم را به من برگردانید و این را بستر مرگ من ندانید. بگذارید آن را بستر زندگی بنامم. بگذارید جسمم به دیگران کمک کند که به حیات خود ادامه دهند . چشمهایم را به انسانی بدهید که هرگز طلوع آفتاب، چهره یک نوزاد و شکوه عشق را در چشم های یک زن ندیده است.

قلبم را به کسی هدیه بدهید که از قلب جز خاطره ی دردهایی پیاپی و آزار دهنده چیزی به یاد ندارد. خونم را به نوجوانی بدهید که او را از تصادف ماشین بیرون کشیده اند و کمکش کنید تا زنده بماند و نوه هایش را ببیند. کلیه هایم را به کسی بدهید که زندگیش به ماشینی بستگی دارد که هر هفته خون او را تصفیه می کند.

استخوان هایم، عضلاتم، تک تک سلول هایم و اعصابم را بردارید و راهی پیدا کنید که آنها را به پاهای یک کودک فلج پیوند بزنید. aهر گوشه از مغز مرا بکاوید، سلول هایم را اگر لازم شد، بردارید و بگذارید به رشد خود ادامه دهند تا به کمک آنها پسرک لالی بتواند با صدای دو رگه فریاد بزند و دخترک ناشنوایی زمزمه باران را روی شیشه اتاقش بشنود.

آنچه را که از من باقی می ماند بسوزانید و خاکسترم را به دست باد بسپارید، تا گلها بشکفند . اگر قرار است چیزی از وجود مرا دفن کنید بگذارید خطاهایم، ضعفهایم و تعصباتم نسبت به همنوعانم دفن شوند. گناهانم را به شیطان و روحم را به خدا بسپارید و اگر گاهی دوست داشتید یادم کنید. عمل خیری انجام دهید، یا به کسی که نیازمند شماست، کلام محبت آمیزی بگویید. اگر آنچه را که گفتم برایم انجام دهید، همیشه زنده خواهم ماند.


ارسال: آقای هادی سهامی


نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

موفقیت یعنی ادامه دادن به ادامه دادن


همه می‌خواهند بدانند موفقیت چیست. اما یکی از بهترین راه‌ها برای این‌که بدانیم چیزی چیست، این است که بدانیم چه نیست.
موفقیت به معنی مشکل نداشتن نیست. ما انسانیم و همه مشکلاتی داریم. همه آدم‌های موفق هم مشکلاتی دارند و گاه مشکلات بسیار بزرگی دارند. مهم طرز برخورد با مشکلات و نگرش درست نسبت به آنهاست. ما قرار نیست بی‌مشکل باشیم. مشکلات و چالش‌های زندگی، فرصت‌های رشد هستند. انسان‌های موفق آنهایی هستند که از "فرصت" مشکلات بهترین استفاده را می‌کنند.

موفقیت به معنی بیمار نشدن نیست. بیماری‌ها و ناتوانی‌های جسمی نیز مثل بقیه مشکلات زندگی، می‌توانند فرصت‌های رشد باشند. همه ما انسان‌ها گاهی بیمار می‌شویم و حتی ممکن است با بیماری و محدودیت و ناتوانی جسمی به دنیا بیاییم. انسان‌های موفق آنهایی هستند که این محدودیت‌ها را در هم می‌شکنند و با نیروی شدید ناشی از تمرکز روی آن‌چه می‌خواهند پیش می‌روند.

موفقیت به معنی بی‌غم بودن نیست. همه ما گاهی دلتنگ و غصه‌دار می‌شویم و هوای دلمان گرفته و ابری می‌شود. ما انسان هستیم و در طول زندگیمان انواع عواطف را تجربه می‌کنیم. هیچ‌کس نمی‌تواند بی‌وقفه شاد باشد. آدم‌های موفق هم گریه می‌کنند و گاهی خیلی گریه می‌کنند. اما آنها همیشه تصویر بزرگ‌تر را پیش چشم دارند و در سخت‌ترین شرایط و در اوج اندوه و غم نیز ناامید نمی‌شوند.

موفقیت به معنی شکست نخوردن نیست. همه ما هر از گاه شکست می‌خوریم. در واقع هر کس موفقیت‌های بیشتر و بزرگ‌تری کسب کرده، شکست‌های بزرگ‌تری هم خورده است. مثال ادیسون و صدها بار تلاش نافرجامش برای اختراع لامپ را دیگر همه از حفظ هستیم.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.8396 ثانيه, 0.1771 براي هر جستجو .