پرواز کن آنگونه که می خواهی


متن زیر توسط یکی از دوستان ایمیل شد و چون خیلی با تعداد اندکی از اطرافیان من شبیه بود به نوعی حرف دل من و بعضی از روابط اجباری پیرامون بود. لذا جالب دیدم و در اینجا گذاشتم. ولی امسال به سیم آخر زده ام می خواهم از همه آنها فرار کنم.


---------------------


با آدم ضعیف تر از خودتون تا حالا پینگ پونگ بازی کرده اید؟
منظورم اینایی هستن که تازه راکت بدست شده اند و چند ساعتی مربی داشته اند و تازه از استایل والیبال اومده اند تو تنیس روی میز (با راکت اسبک می زنند)

خیلی عجیبه که اینها چون بد بازی می کنند ، نمی تونی ببریشون و اصلا هم مهم نیست مهارتت ! طرف عملا یه بازی دیگه می کنه و توهمزده که داره پینگ پونگ بازی می کنه...

من و تو هم عملا تو این توهم وقتمون حروم می شه و اتفاق بدتر اینه که وقتی با یه آدم حسابی می نشینی پای بازی می بینی مهارتت خیلی کم شده و طول می کشه تا برسی به سطح بازی اصلی خودت!

اینها را نوشتم تا بگم حرف اصلیم را وقتی با یه آدم کم فهم معاشرت می کنی یا آدمی که خودش را به نفهمی میزنه

وقتی با یه آدم خاله زنک دم به دم میشی وقتی با آدم احمق دمخور می شی که قضاوتهای عجیب غریب و خرافی داره و تحملش می کنی ،

وقتی با یه آدم روبرو می شی که دغدغه هایش مسکن و رستوران و لباس برند و ...

دیگه انتظار نداشته باش که از حروم شدن وقتت غصه بخوری از درجا زدنت هم خجالت نمی کشی

از تجمع برنامه ای نصفه عمل شده و کارهای نیمه تمامت هم ککت نمی گزه از نخواندن آخرین مقاله تخصصی رشته ات ، بهت بر نمی خوره

یا ندیدن فلان دانشمند و بلد نبودن مفاهیم بلند حافظ و مولوی و ....دردت نمیاره داری بی غیرت می شی عزیزم
به مردنت ادامه بده
یا مثل یه بزرگمرد از این وضعیت بیا بیرون و نگذار زنده به گور بشی و بشی یه مرده متحرک...

دکتر علیرضا شیری

پرواز كن آنگونه كه مي‌خواهي
و گرنه پروازت مي دهند آنگونه كه مي‌خواهند


نویسنده :P. Jabbarzadeh|تجربه های یک زیست شناس | ارسال نظر: 2 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کَکِ آبی، رکورد دار بیشترین تعداد ژن‌


هنگامی كه زیست شناسان پیشرو در اواخر دهه ۱۹۹۰ مشغول تعیین توالی بازها در ژنوم انسان بودند بر سر اینكه سه میلیارد جفت بازی كه DNA ما را می سازد حاوی چه تعداد ژن است با یكدیگر شرط بستند. حدس های اندكی به حقیقت نزدیك بودند.
حدود یك دهه پیش خرد متعارف بر آن بود كه ما برای انجام هزاران فرایند سلولی كه كاركرد بدن ما را حفظ می كنند به چیزی حدود ۱۰۰ هزار ژن نیاز داریم. اما در نهایت معلوم شد كه ما فقط در حدود ۲۵ هزار ژن داریم- تقریباً هم تعداد با ژن های گیاه گلدار كوچكی به نام Arabidopsis و اندكی بیشتر از كرم Caenorhabditis elegans.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|زیست شناسی مولکولی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کشف راز چگونگی خلق گلبول های قرمز خون


پژوهشگران می گویند طی تحقیقات آنان راز چگونگی تولید گلبول قرمز فاش شد .

مقاله ای که در نشریه ژن و رشد منتشر شده عنوان می کند که محققین علوم پزشکی طی مطالعات حیوانی گام مهمی را در کشف راز چگونگی خلق گلبول های قرمز خون برداشتند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، محققین علوم پزشکی در مرکز پزشکی جنوب غرب دانشگاه تگزاس دریافتند بخش کوچکی از آر ان آ ( RNA ) ، سلول های بنیادی را به سمت تمایز یافتن به گلبول های قرمز خون هدایت می کند.
پژوهشگران همچنین بازدارنده مصنوعی آر ان آ برای متوقف سازی این فرایند تولید کرده اند.
دانشمندان معتقدند اگر چنین مداخلاتی در بدن انسان مفید واقع شود، می تواند علیه برخی سرطان ها و بیماری ها مانند پلیسیتمی ورا که طی آن بدن میزان زیادی گلبول قرمز تولید می کند سودمند باشد.
از سوی دیگر این یافته می تواند به تولید دارویی منجر شود که ساخت گلبول های قرمز را در مبارزه با کم خونی، خون ریزی و یا بیماری ارتفاع افزایش دهد.
دکتر اریک اولسون رییس بخش زیست شناسی مولکولی این دانشگاه و مجری این طرح می گوید: در این بین یافته مهم این است که این میکرو آر ان آ موسوم به miR-451 تنظیم کننده طبیعی قدرتمند تولید گلبول های قرمز است.
آنها همچنین نشان دادند که بازدارنده مصنوعی miR-451 می تواند سطح miR-451 را در بدن موش کاهش داده و مانع از تولید گلبول قرمز شود.
دانشمندان امیدوارند این بازدارنده و مولکول هایی که عملکرد مشابه دارند بتوانند به ارائه داروهای جدی علیه بیماریهای کشنده منجر شوند که در حال حاضر درمانی برای آنها وجود ندارد.

[ارسال شده توسط Mendel]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

فهرست 500 دانشگاه برتر دنیا 2011/2012


دوستان می توانید فهرست کامل 500 دانشگاه برتر دنیا را مشاهده کنید. من هر چه گشتم نام دانشگاه های ایران را پیدا نکردم شما بگردید حتما پیدا می کنید.


فهرست 500 دانشگاه برتر دنیا


فراموش نکنید می توانید با خیال راحت یک دانشگاه از این لیست را برای آینده خود انتخاب کنید حتی اگر آفریقای جنوبی باشد مطمئنا بهترین دانشگاه های دنیا شما را جذب خواهند کرد.نویسنده :P. Jabbarzadeh|از گوشه و کنار اینترنت | ارسال نظر: 3 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

موفقیت محقق ایرانی دانشگاه کالیفرنیا؛ ردیابی سرطان با سریع‌ترین دوربین


تیمی از محققان دانشگاه کالیفرنیا لس‌آنجلس به رهبری بهرام جلالی موفق به ابداع دوربینی شده‌اند که می‌تواند سلول‌های سرطانی را به سرعت از سلول‌های سالم بدن تشخیص دهد.
[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کشف مکانیسم بیولوژیکی آفتاب سوختگی


آفتاب سوختگی ناشی از آسیبRNA سلول های پوست در اثر تابش UV می باشد!
آفتاب سوختگی(Sunburn)، پیری زودرس پوست و سرطانی شدن سلول های پوست (Carcinogenesis) از نتایج قرارگیری در معرض اشعه فرابنفش بی( ultraviolet B )خورشید است.
مکانیسمی که مسئول التهاب حاد پوست می باشد ناشناخته بود تا اینکه گروهی از محققان دانشگاه کالیفرنیا توانستند پرده از مکانیسم مولکولی این فرایند بردارند. نتایج این تحقیق در تاریخ 8 جولای2012 در ژورنال Nature Medicine منتشر شده است.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|زیست شناسی مولکولی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مبارزه با ایدز با گلبول های سفید آهن ربایی


محققان موفق شده اند گام های نخست را برای استفاده از گلبول های سفید مهندسی شده به منظور مبارزه با بیماری هایی مانند ایدز بردارند.
به گزارش خبرگزاری مهر،‌ دانشمندان توانسته اند به فناوری درمان با سلولهای بنیادی دست یابند، با این حال زمانی که چنین درمان هایی توسعه یابند، مشخص کردن اینکه سلول های وارد شده به بدن، دقیقا به کجا می روند و چه تعداد از آنها به هدف خود می رسند، کار دشواری است.

از این رو محققان مرکز علوم قلب و عروق دانشگاه ادینبورگ موفق شده اند به این سلول ها برچسب یا نشانگر مغناطیسی و آهن ربایی بزنند.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|زیست شناسی سلولی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

پسربچه ای که هرگز نمی خوابد


پسر یک ساله بریتانیایی یکی از دو کودکی است که در جهان به سندرم "انجلمن" مبتلا است، وی بر اثر این بیماری نادر ژنتیکی به ندرت می خوابد، حرف نمی زند و همواره لبخندی بر لبش نقش بسته است.ریو ویکاری از سندروم انجلمن رنج می برد، بدین معنا که راه رفتن و صحبت کردن وی بعید است


به گزارش خبرگزاری مهر، ریو ویکاری پسر یک ساله با موهای فرفری از بیماری سندروم انجلمن رنج می برد، این شرایط نادر به این معنا است که حرف زدن و راه رفتن وی بعید به نظر می رسد و کودک نیازمند مراقبت 24 ساعته است.

پزشکان وقتی تنها دو هفته از تولد این کودک می گذشت علائم سندرم انجلمن را در وی شناسایی کردند، از آن زمان تاکنون وی قسمت اعظم زندگی خود را در بیمارستان سپری کرده و مورد نظارت و مراقبت چندین مشاور و پرستار قرار داشته است.

ریو همچنین زال است که این امر موجب نابینایی وی شده است اما در عین حال این کودک از نور و موسیقی لذت می برد.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|بیماری های ژنتیکی و ژن درمانی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.7877 ثانيه, 0.1278 براي هر جستجو .