ساخت دستگاه استخراج نوراژل برگ آلوئه ورا


سید شهاب الدین قدسی، دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک ماشین های کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنفی آموزشی باشگاه خبرنگاران، گفت: گیاه صبر زرد يا آلوئه ورا متعلق به خانواده سوسن، با ظاهری بوته ای انبوه ،پايا و همیشه سبز است و قسمت مرکزی و عمده برگ آن سلول های پارانشیم یا مزوفیل حاوی مایع شفاف لزج یا اصطلاحاً موسیلاژ است که به آن فیله ژل صبر زرد اطلاق می شود.

وی افزود: با توجه به تعداد محصولات فرآوری شده صبر زرد و کاربرد روز افزون آن ها، صنایع فرآوری آن به یکی از صنایع بزرگ در سرتاسر جهان تبدیل شده که طبق بررسی های انجام گرفته این صنعت در ایران نوظهور بوده و هنوز رشد چندانی نکرده است .





[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|گیاه درمانی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

آیا از فواید یک فنجان گل‌ گاوزبان آگاهی دارید ؟


به گزارش گروه علمي،‌ پزشكي باشگاه خبرنگاران به نقل از بيترين؛‌ گل‌گاوزبان گیاهی است خودرو كه اغلب در دامنه كوه‌های البرز می‌روید و در حال حاضر نیز به شكل صنعتی كشت می‌شود. این گیاه دارای گونه‌های زیادی است و به دلیل خواص دارویی فراوان و گل‌های زیبا، بسیاری از خانواده‌ها آن را در باغچه‌هایشان می‌كارند. برگ‌ها و گل‌ها بخش‌های مصرفی این گیاه را تشكیل می‌دهند.

گل‌گاوزبان به دلیل دارا بودن مقادیر چشمگیر پتاسیم و كلسیم بسیار ادرارآور بوده و با تحریك بدن، تبادلات سلولی را تنظیم و سیستم اعصاب را آرام و برای درمان ناراحتی‌های اعصاب به كار می‌رود.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|گیاه درمانی | ارسال نظر: 1 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

اختصاص فصلی از یک کتاب بین‌المللی پزشکی به روش ابداعی محقق ایرانی


به تازگی کتابی در معرفی کاربردهای لیزر دی اکسیدکربن با عنوان «CO2 Laser - Optimisation and Application» توسط ناشر بین‌المللی INTECH در سال 2012 انتشار یافته است که فصلی از آن به طور اختصاصی به معرفی و کاربردهای روش نوین رفع فوری درد ضایعات جلدی مخاطی که توسط عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ابداع شده، اختصاص یافته است.

روش «Non-Thermal, Non-Ablative CO2 Laser Therapy» که به اختصار NACLT نامیده می شود، یکی از روش‌های نوین در جهت رفع فوری درد ضایعات جلدی مخاطی است که به همت دکتر نسرین زند، پژوهشگر مرکز تحقیقات لیزر پزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برای نخستین بار در دنیا ابداع و معرفی شده است.

در این فصل علاوه بر معرفی روش، یافته‌های مطالعات مختلف آن نیز که به طور عمده در مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی جهاد دانشگاهی اجرا و انتشار یافته، ارائه شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به نشانی اینترنتی http://www.intechopen.com/books/co2-laser-optimisation-and-application مراجعه نمایند.

این خبربر گرفته از وب سایت خبری حکیم مهر است .
[ارسال شده توسط O2]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|طب و علوم دارویی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مایکو باکتریوم ایرانیکوم (افتخاری دیگر برای ایران و ایرانی )


با همت و تلاش یک محقق ایرانی برای اولین بار در تاریخ علمی یک گونه جدید باکتری با نام «مایکو باکتریوم ایرانیکوم » به نام ایران به ثبت جهانی رسید. به گزارش بنیان به نقل از فارس، حسن شجاعی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد کارکرد این باکتری اظهار داشت: مایکو باکتریوم ایرانیکوم در بدن انسان موجب مننژیت شبه سل و همچنین ضایعات پوستی می‌شود.





[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی | ارسال نظر: 1 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

شناخت سلول های بنیادی سرطان و نقش آن در درمان سرطان


تحقیقات در زمینه سلول های بنیادی همچنان ادامه دارد و ما نیز از کشف هایی که در این زمینه رخ می دهد ، بسیار سخن گفته ایم . اخیرا و با شناخت روز افزون سلول های بنیادی، دانشمندان به شواهد محکمی در رابطه با اثبات نظریه بحث برانگیز رشد تومورهای سرطانی دست یافته اند که می تواند در تشخیص و درمان سرطان انقلابی به پا کند.





[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

*اگه فوتبالیست بود همه میشناختنش!!!


اگه هنرپیشه بود همه میشناختیمش!!!




تا به حال عکس این دانشمندان جوان و نابغه کشور را دیده اید؟ جوانی که با همه درد ها و مشکلات جسمانی تا آخرین لحظات زندگی خود دست از کسب علم و دانش برنداشت و مدال های افتخار را یکی پس از دیگری به گردن آویخت ......



[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 5 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

داستان کوتاه: مراقب آنچه که میگویید باشید‎!


هنگامی که جوان بودم زندگی خانوادگی وحشتناکی داشتم. تنها به این دلیل به مدرسه میرفتم که بتوانم چند ساعتی از خانه دور باشم و خودم را میان بچه های دیگر گم کنم. عادت کرده بودم مثل یک سایه، بی سر و صدا به مدرسه بیایم و به همان شکل به خانه برگردم.

هیچ کس توجهی به من نداشت و من نیز با کسی کاری نداشتم. ترجیح میدادم هیچ توجهی را به خود جلب نکنم. زیرا باور داشتم همه از من بدشان میآید. گرچه در خلوت خود تمنای دیده شدن و توجه را داشتم.

زندگی سایه وار من به همین شکل میگذشت تا اینکه لنی (Lenny )به مدرسه ما آمد...

لنی دبیر ادبیات انگلیسی در دبیرستان ما بود. ۴۲ ساله، با ریش کم پشتی که تمام صورتش را پوشانده بود و لبخند دلنشینی که همیشه بر لب داشت. ریز نقش و پر جنب و جوش بود و اصرار داشت او را با نام کوچک صدا کنیم. برای اولین بار در زندگی ام کسی به من توجه کرد و با من مهربان بود. برای اولین بار در زندگی ام کسی مرا میدید، لنی!


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 5 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

پرواز کن آنگونه که می خواهی


متن زیر توسط یکی از دوستان ایمیل شد و چون خیلی با تعداد اندکی از اطرافیان من شبیه بود به نوعی حرف دل من و بعضی از روابط اجباری پیرامون بود. لذا جالب دیدم و در اینجا گذاشتم. ولی امسال به سیم آخر زده ام می خواهم از همه آنها فرار کنم.


---------------------


با آدم ضعیف تر از خودتون تا حالا پینگ پونگ بازی کرده اید؟
منظورم اینایی هستن که تازه راکت بدست شده اند و چند ساعتی مربی داشته اند و تازه از استایل والیبال اومده اند تو تنیس روی میز (با راکت اسبک می زنند)

خیلی عجیبه که اینها چون بد بازی می کنند ، نمی تونی ببریشون و اصلا هم مهم نیست مهارتت ! طرف عملا یه بازی دیگه می کنه و توهمزده که داره پینگ پونگ بازی می کنه...

من و تو هم عملا تو این توهم وقتمون حروم می شه و اتفاق بدتر اینه که وقتی با یه آدم حسابی می نشینی پای بازی می بینی مهارتت خیلی کم شده و طول می کشه تا برسی به سطح بازی اصلی خودت!

اینها را نوشتم تا بگم حرف اصلیم را وقتی با یه آدم کم فهم معاشرت می کنی یا آدمی که خودش را به نفهمی میزنه

وقتی با یه آدم خاله زنک دم به دم میشی وقتی با آدم احمق دمخور می شی که قضاوتهای عجیب غریب و خرافی داره و تحملش می کنی ،

وقتی با یه آدم روبرو می شی که دغدغه هایش مسکن و رستوران و لباس برند و ...

دیگه انتظار نداشته باش که از حروم شدن وقتت غصه بخوری از درجا زدنت هم خجالت نمی کشی

از تجمع برنامه ای نصفه عمل شده و کارهای نیمه تمامت هم ککت نمی گزه از نخواندن آخرین مقاله تخصصی رشته ات ، بهت بر نمی خوره

یا ندیدن فلان دانشمند و بلد نبودن مفاهیم بلند حافظ و مولوی و ....دردت نمیاره داری بی غیرت می شی عزیزم
به مردنت ادامه بده
یا مثل یه بزرگمرد از این وضعیت بیا بیرون و نگذار زنده به گور بشی و بشی یه مرده متحرک...

دکتر علیرضا شیری

پرواز كن آنگونه كه مي‌خواهي
و گرنه پروازت مي دهند آنگونه كه مي‌خواهند


نویسنده :P. Jabbarzadeh|تجربه های یک زیست شناس | ارسال نظر: 2 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :1.0945 ثانيه, 0.2270 براي هر جستجو .