هفت عادتی که می‌تواند زندگی شغلی شما را نابود سازد


بسیاری از افراد، علاقه‌مندند در زندگی شغلی خود پیشرفت كنند و همین افراد، ممکن است کاملا در کاری که انجام می‌دهند، ماهر و توانا باشند. برخي معتقدند حتی تواناترین افراد هم می‌توانند احساس نامطلوبی بر ذهن همکاران و اشخاص مافوق خود به جا بگذارند که باعث مي‌شود ترفیع نگيرند. به خودشناسی و خودآگاهی بپردازید و اطمینان حاصل کنید که مرتکب اشتباهات زير نمی‌شويد:

[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

برای کنکور سلولی یا مولکولی؟


دوستان به کنکور ارشد 91 نگاه کردید؟؟؟

قابل توجه دوستانی که به توصیه های بنده که زیست شناسی سلولی پیچیده تر از زیست شناسی مولکولی است توجه نمی کنند:

در سوالات زیست شناسی سلولی سال 91 (بهمن گذشته) تعداد سوالات سلولی نسبت به مولکولی 61 درصد بوده است.

(جلد اول کتاب جدید من که ان شا الله منتشر شود همه را شگفت زده خواهد کرد. بالاخره بعد از درگیری هایی که با خودم داشتم تصمیم گرفتم جلد اول را سلولی و حداقل 3000 تست تالیفی هم در آن قرار دهم. قبلا می خواستم کتاب رفرنس را جداگانه و بانک سوالات را نیز جداگانه چاپ کنم.)


البته همه مطالعه می کنند ولی مدام علاقمند هستند در کلاس های مولکولی من شرکت کنند تا سلولی، و یا کتاب مولکولی من را بیشتر می گیرند.

سخن تکمیلی: البته دوستان اشتباه نفرمایید تبلیغ نمی کنم، منظورم این است که واقعا نگران مباحث سلولی باشید. سلولی را در مقایسه با مولکولی بیشتر جدی بگیرید.

واقعا از سوالات سلولی سال 92 نگران باشید.
نویسنده :P. Jabbarzadeh|تجربه های یک زیست شناس | ارسال نظر: 14 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

فهرست دانشگاه خارج از کشور مورد تایید وزارت های بهداشت و علوم


کشف عنکبوت بدون چشم در لائوس


یک دانشمند موفق به کشف نوعی عنکبوت هانتسمن بدون چشم شد این عنکبوت که نخستین نوع از این موجود است Sinopoda scurion نام گرفته است.
به گزارش خبرگزاری مهر، این عنکبوت که طول پاهایش فقط شش سانتی متر و طول بدنش حدود 12 میلی متر است، قطعا یکی از بزرگ ترین نمایندگان از این نوع جانور که بیش از هزار 100 گونه دارد، نیست.

پیتر جاگر رییس بخش عنکبوت شناسی موسسه تحقیقات سنکنبرگ در فرانکفورت گفت: این عنکبوت را در غاری در لائوس حدود 100 کیلومتری غار مشهور زی بانگ فای کشف کرده است.

وی اظهار داشت پیش از این عنکبوت هایی از این جنس در غارهای دیگری مشاهده شده بود اما همه آنها چشم داشتند و رنگ بدنشان کامل بود. ولی Sinopoda scurion نخستین عنکبوت هانتسمن است که چشم ندارد.
[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|جانورشناسی و فیزیولوژی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کشف سلول های بنیادی خلاقیت در انسان


تحقیقات جدید حاکی از آن است که نوع جدیدی از سلول بنیادی کشف شده که می تواند کلید خلاقیت در انسان باشد. به گزارش خبرگزاری مهر،‌ دانشمندان یک خانواده از سلول های بنیادی را کشف کرده اند که می تواند نورون های مسئول تفکر انتزاعی و خلاقیت را تولید کند.


این سلول ها در موش های جنینی یافت شده اند که لایه های بالایی قشر مخ در مغزشان شکل گرفته شده بود. در انسانها همین منطقه از مغز مسئول تفکر انتزاعی، برنامه ریزی برای آینده و حل مشکلات است.

پیش از این محققان فکر می کردند همه نورون های قشری – لایه های بالایی و پایینی- از همان سلولهای بنیادی که سلولهای شعاعی گلیال ( RGC ) خوانده می شوند، نشات می گیرند.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

ساخت دستگاه استخراج نوراژل برگ آلوئه ورا


سید شهاب الدین قدسی، دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک ماشین های کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنفی آموزشی باشگاه خبرنگاران، گفت: گیاه صبر زرد يا آلوئه ورا متعلق به خانواده سوسن، با ظاهری بوته ای انبوه ،پايا و همیشه سبز است و قسمت مرکزی و عمده برگ آن سلول های پارانشیم یا مزوفیل حاوی مایع شفاف لزج یا اصطلاحاً موسیلاژ است که به آن فیله ژل صبر زرد اطلاق می شود.

وی افزود: با توجه به تعداد محصولات فرآوری شده صبر زرد و کاربرد روز افزون آن ها، صنایع فرآوری آن به یکی از صنایع بزرگ در سرتاسر جهان تبدیل شده که طبق بررسی های انجام گرفته این صنعت در ایران نوظهور بوده و هنوز رشد چندانی نکرده است .

[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|گیاه درمانی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

آیا از فواید یک فنجان گل‌ گاوزبان آگاهی دارید ؟


به گزارش گروه علمي،‌ پزشكي باشگاه خبرنگاران به نقل از بيترين؛‌ گل‌گاوزبان گیاهی است خودرو كه اغلب در دامنه كوه‌های البرز می‌روید و در حال حاضر نیز به شكل صنعتی كشت می‌شود. این گیاه دارای گونه‌های زیادی است و به دلیل خواص دارویی فراوان و گل‌های زیبا، بسیاری از خانواده‌ها آن را در باغچه‌هایشان می‌كارند. برگ‌ها و گل‌ها بخش‌های مصرفی این گیاه را تشكیل می‌دهند.

گل‌گاوزبان به دلیل دارا بودن مقادیر چشمگیر پتاسیم و كلسیم بسیار ادرارآور بوده و با تحریك بدن، تبادلات سلولی را تنظیم و سیستم اعصاب را آرام و برای درمان ناراحتی‌های اعصاب به كار می‌رود.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|گیاه درمانی | ارسال نظر: 1 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

اختصاص فصلی از یک کتاب بین‌المللی پزشکی به روش ابداعی محقق ایرانی


به تازگی کتابی در معرفی کاربردهای لیزر دی اکسیدکربن با عنوان «CO2 Laser - Optimisation and Application» توسط ناشر بین‌المللی INTECH در سال 2012 انتشار یافته است که فصلی از آن به طور اختصاصی به معرفی و کاربردهای روش نوین رفع فوری درد ضایعات جلدی مخاطی که توسط عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ابداع شده، اختصاص یافته است.

روش «Non-Thermal, Non-Ablative CO2 Laser Therapy» که به اختصار NACLT نامیده می شود، یکی از روش‌های نوین در جهت رفع فوری درد ضایعات جلدی مخاطی است که به همت دکتر نسرین زند، پژوهشگر مرکز تحقیقات لیزر پزشکی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران برای نخستین بار در دنیا ابداع و معرفی شده است.

در این فصل علاوه بر معرفی روش، یافته‌های مطالعات مختلف آن نیز که به طور عمده در مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی جهاد دانشگاهی اجرا و انتشار یافته، ارائه شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به نشانی اینترنتی http://www.intechopen.com/books/co2-laser-optimisation-and-application مراجعه نمایند.

این خبربر گرفته از وب سایت خبری حکیم مهر است .
[ارسال شده توسط O2]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|طب و علوم دارویی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.6230 ثانيه, 0.1682 براي هر جستجو .