شرایط ورود دانشجویان خارجی به مالزی سخت شد


دولت مالزی قصد دارد تا با هدف کاهش میزان سو‌ء استفاده از ویزاهای دانشجویی، شرایط ورود دانشجویان خارجی به این کشور را سخت‌تر کند.

افزایش میزان جرم و جنایت توسط دانشجویان خارجی در مالزی دولت این کشور را با انتقادهای فراوانی مواجه کرده است و در همین راستا وزارت آموزش عالی این کشور با همکاری دپارتمان مهاجرت این کشور قصد دارند تا شرایط سخت‌تری برای ورود دانشجویان خارجی به این کشور وضع کنند.

وزارت آموز عالی مالزی چندی پیش از برخی از تغییرات در نحوه ورود دانشجویان خارجی به مالزی خبر داده و گفته بود که دانشجویان خارجی دیگر نمی‌توانند همچون گذشته با ویزای توریستی وارد مالزی شوند و تنها زمانی به آنها اجازه ورود داده خواهد شد که از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشند.

انتشار خبرهایی مبنی بر قاچاق مواد مخدر توسط دانشجویان آفریقایی و ارتکاب جرایم دیگری نظیر قتل توسط دانشجویان پاکستانی بار دیگر موضوع دانشجویان خارجی در این کشور استوایی را بر سر زبان‌ها انداخته و در همین راستا روزگذشته محمد خالد نوردین ـ وزیر آموزش عالی مالزی ـ در گفت‌وگو با خبرنگاران از تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به این کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: طبق تصمیمات جدید دانشجویان خارجی باید پیش از درخواست برای ویزای دانشجویی مقدماتی را فراهم کنند که داشتن بیمه درمانی، صدور کارت دانشجویی و نامه پذیرش از موسسات آموزش عالی مالزی از آن جمله است.

وی در ادامه بر اهمیت فراگیری زبان مالایی از سوی دانشجویان خارجی تاکید کرده و گفت که واحد زبان مالایی باید در سال اول توسط دانشجویان گذرانده شود تا ارتباط آنها با مردم مالزیای راحتتر برقرار شود.

این وزیر مالزیایی شمار دانشجویان خارجی در این کشور را 95 هزار نفر اعلام کرد.

پیش از این دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را داشتند می‌توانستند با ویزای توریستی 90 روزه وارد مالزی شوند و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند اما با قوانین جدید دانشجویان دیگر نمی‌توانند طبق روال سابق وارد مالزی شوند و باید پیش از عزیمت به مالزی نسبت به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه اقدام کنند.

[ارسال شده توسط sary]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|از گوشه و کنار اینترنت | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مهندسي ژنتيكي پستانداران آميژه براي مبارزه با بيماري‌هاي انسانيروكو، هكس و چيمرو اولين آميژه‌هاي پستاندار هستند كه از چندين تخمك بارور شده از يك گونه توليد شده و هر كدام، از شش مجموعه ژن بجاي يك ژن برخوردارند.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ،شوخرات ميتاليپوف،
زيست‌شناس دانشگاه علوم و سلامت اورگان براي توليد اين ميمون‌ها، شش جنين چهار سلولي را در يك ظرف آزمايشگاه گذاشته و با استفاده از میکروپیپت آنها را به يك مجموعه تبديل كرد.

پس از چند روز محققان اين مجموعه را در رحم يك ميمون دم‌كوتاه مونث قرار دادند و نوزاد حاصله از سلولهايي از هر شش جنين برخوردار بود كه بطور يكسان در بدن آنها پخش بود.

محققان اين آميژه‌ها را به منظور ساخت مدلهاي بهتر براي بررسي بيماري‌هاي انساني توليد كرده‌اند. براي مثال براي مطالعه سرطانهاي انسان، دانشمندان آميژه‌هايي براي پاك كردن يا جهش ژنهاي خاص رشد سلول توليد كردند و از اين رو موشهايي توليد شد كه تومور داشتند.

اما موشها از سود كمي برخوردارند چرا كه بيش از 900 درصد داروهايي كه در آزمايشگاه بر روي موشها آزمايش مي‌شوند، بر روي انسان جواب نمي‌دهند.

آميژه‌ها از سوي ديگر دانشمندان را قادر ساخته‌اند تا جهش‌هاي مشابه و تحقيقات دارويي را در پستانداران غيرانساني انجام دهند كه از لحاظ زيستي بيشتر به انسان شبيه هستند و از اين رو اطلاعات سودمندتري را ارائه مي‌دهند.

اين مسأله باعث انجام تحقيقات بيشتر بر روي پستانداران شده كه نگراني‌هاي اخلاقي ر ا در ميان برخي بوجود آورده است.[ارسال شده توسط artadokht]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|بیماری های ژنتیکی و ژن درمانی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

رتبه بندی جهانی دانشگاه ها - 2012
نویسنده: پرهام جبارزاده

به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران رتبه بندی دانشگاه های دنیا توسط پایگاه علمی QS اعلام شد.

موسسات گوناگونی هستند که دانشگاه های دنیا را رتبه بندی می کنند. یکی از این سیستم ها شامل سیستم QS می شود.
در سیستم QS معیارهای گوناگونی برای رتبه بندی مطرح می شوند: اعتبار علمی، اعتبار شغلی، نسبت استاد - دانشجو، میزان دانشجویان بین المللی، میزان اساتید خارجی، و تعداد مقالات و ارجاعات آنها به ازای هر عضو هیات علمی

پایگاه علمی QS علاوه بر اینکه رتبه کلی هر دانشگاه را در سطح جهانی اعلام می کند، در شاخه های مختلف پزشکی و علوم زیستی، فنی و مهندسی، علوم طبیعی و کشاورزی، هنر ، و مدیریت و علوم انسانی جدا گانه رتبه دانشگاه را اعلام می کند.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|رتبه بندی کشورها و دانشگاه ها | ارسال نظر: 3 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کشف ژن جدیدی که موجب گسترش سرطان سینه می شود.


ژن جدیدی به نام RhoC کشف شده که موجب گسترش سرطان سینه می شود

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، کشف ژن RhoC می تواند به ارائه درمانهای منجر شود که رفتار تهاجمی سلولهای سرطان سینه را هدف قرار می دهند.
اصل مقاله در ادامه مطلب قابل دانلود است.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 1 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

چرا در قفس هیچ کسی کرکس نیست؟


امروز یکم سپتامبر ۲۰۱۲ (یازدهم شهریور) از سوی انجمن حفاظت از پرندگان شکاری در آفریقای جنوبی و انجمن حفاظت از شاهین در بریتانیا روز جهانی آگاه سازی در مورد کرکس‌ها نامگذاری شده است.

علت انتخاب این روز به این نام، کاهش قابل توجه تعداد این پرندگان و روند رو به افزایش انقراض آنها ذکر شده است.
[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|جانورشناسی و فیزیولوژی | ارسال نظر: 3 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

شکلات ممکن است از سکته مغزی جلوگیری کند


شکلات ممکن است برای لاغری، چندان مناسب نباشد ولی تحقیقات تازه نشان می دهد که ممکن است بتواند از سکته مغزی جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران و به نقل از بی بی سی بر اساس تحقیقی که روی بیش از ۳۷هزار مرد سوئدی انجام گرفته، کسانی که بیشتر از همه شکلات می خورند، کمتر از همه در معرض خطر سکته قرار دارند. به تازگی نیز نتایج تحقیق دیگری منتشر شده بود که بر اساس آن، خوردن شکلات ممکن است وضعیت قلب را بهبود ببخشد.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|طب و علوم دارویی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

پروتئین SAMHD1 و مهار تکثیر ویروس HIV


SAMHD1، یک آنزیم با فعالیت فسفوهیدرولازی است که سبب جدا شدن پیوند استری بین قند دئوکسی ریبوز و تری فسفات در نوکلئوتیدها می شود. لذا این آنزیم با کاهش مقدار نوکلئوتیدها و تبدیل کردن آنها به نوکلئوزید و تری فسفات، مانع عمل همانندسازی می شود. به
گزارش پایگاه زیست شناسی ایران و به نقل از نشریه نیچر، پروتئین SAMHD1 دارای دو دامین SAM و HD1 است و از طریق کاهش فعالیت نسخه برداری معکوس Reverse transcriptase مانع تکثیر ویروس HIV1 می شود.

[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|زیست شناسی مولکولی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

چه قدر باید نگران کریمه کنگو بود؟


خبرگزاری‌های ایران حدود دو ماه پیش گزارش دادند که مردی در مشهد قصد داشته با ادعای ابتلای همسرش به تب کریمه کنگو راز قتل او را پنهان نگاه دارد.

تصور او این بوده است که ترس ناشی از این بیماری مانع از معاینه جسد همسرش در پزشکی قانونی می‌شود و به این ترتیب به راحتی می‌تواند او را دفن کند. اما پزشکی قانونی مشهد علت مرگ این زن را خفگی، و نه ابتلا به تب کریمه کنگو، تشخیص داد.

[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|طب و علوم دارویی | ارسال نظر: 3 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.3255 ثانيه, 0.0747 براي هر جستجو .