پایگاه زیست شناسی ایران ::: پورتال جامع آموزشی و پژوهشی: صفحه اصلی
ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم پزشکی دو برابر می شود


به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران؛ دکتر محمدعلی محققی با اعلام اینکه امسال 5100 نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی پذیرفته شدند که درصدد هستیم این ظرفیت را دوبرابر کنیم.

وی افزود: هماهنگی هایی انجام شده است که با موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 6000 دانشجوی دیگر ارشد در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور پذیرفته شوند.

دکتر محققی اظهار داشت: در کنکور ارشد پزشکی امسال 70 هزار نفر شرکت کردند که 65000 نفر پشت خط ماندند، قانونگذار به ما اختیار پذیرش دانشجو بیش از ظرفیت ها را به صورت شهریه ای داده است که می توان از این رهگذر تعداد بیشتری دانشجو را پذیرش کرد.

وی با اشاره به اینکه پایان نامه های دانشجویی طبق مصوبات قبلی باید بتواند یکی از مشکلات نظام سلامت را بررسی و حل کند، گفت: با این ظرفیت جدید علاوه بر افزایش تولیدات علمی بسیاری از مشکلات نظام سلامت هم حل می شود.

تاریخ انتشار : 12/7/1391 ساعت: 10:36 دقیقه

[ارسال شده توسط مهدی]
نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کائنات زمین به مدت 3 روز در تاریکی کامل به سر خواهد برد.


"کائنات زمین به مدت 3 روز در تاریکی کامل به سر خواهد برد.

دانشمندان آمریکایی پیش بینی تغییرات کائنات ، خاموشی در کل کره زمین به مدت 3 روز از تاریخ 23 دسامبر 2012 نموده اند.
این پایان جهان نیست ، این هم ترازی جهان ، جایی که خورشد و زمین برای اولین بار هم تراز می شوند. زمین از وضعیت کنونی که بعد سوم است به بعد صفر تغییر نموده و سپس به بعد چهارم تغییر می نماید.در این گذار جهان با تغییر بزرگی روبرو می شود و ما یک جهان جدیدی را خواهیم دید.
پیش بینی شده است که این 3 روز تاریکی در روزهای 23، 24، 25 دسامبر 2012(سوم تا پنجم دی ماه 91) اتفاق می افتد، حفظ آرامش ، در آغوش کشیدن یکدیگر ، مناجات ، خواب به مدت 3 روز بهترین راه حل است و انهایی که بعد از این واقعه زنده می ماند با یک جهان نوین روبرو خواهند شد و متاسفانه افرادی که از این موضوع ترس به دل راه دهند خواهند مرد .
از هم اکنون خوشحال باشید، واز هر لحظه عمر خود لذت ببرید و نگران نباشید و هر روز به درگاه خدا دعا کنید."
بحث پیرامون صحت این خبر را اینجا بخوانید.


نویسنده :P. Jabbarzadeh|از گوشه و کنار اینترنت | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پزشکی اعلام می شود


نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پزشکی امروز عصر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد.

دکتر جبرئیل نسل سراجی رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، افزود: اسامی 340 نفر پذیرفته شده در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پزشکی امروز عصر بر روی سایت www.sanjeshp.ir قرار می گیرد.

وی گفت: داوطلبین پذیرفته شده طبق جدول باید به دانشگاه قبول شده برای ثبت نام مراجعه کنند.
http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/7/8/376958_310.jpg


تاریخ این اخبار :8/7/1391 ساعت 15:1دقیقه

[ارسال شده توسط مهدی]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

شناسایی ویروسی 'مشابه ویروس سارس' در بریتانیا


مقامات بهداشتی بریتانیا از شناسایی مواردی از ابتلا به نوعی بیماری تنفسی شبیه به بیماری سارس خبر دادند.

بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی در جهان شیوع پیدا کرد و جان صدها نفر را گرفت.

دومین مورد تائید شده ابتلا به ویروس جدید که از خانواده ویروس‌های‌کرونا (coronavirus) است، مردی ۴۹ ساله است که بوسیله آمبولانس هوایی از قطر به بیمارستانی در لندن منتقل شده است.

مورد اول ویروس جدید مربوط به بیماری بوده است که در عربستان سعودی درگذشت.
[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|زیست شناسی سلولی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مسابقه کتابخوانی ویژه زیست شناسان


سلام دوستان

مسابقه کتابخوانی را می خواهیم برای اولین بار در این سایت راه اندازی کنم. و در پایان به شش نفر برنده جوایز نفیسی اهدا شود. مسلم است جوایز ما علمی است ولی ارزش مادی و معنوی زیادی خواهند داشت.

این طرح توفیق اجباری برای انس گرفتن بیشتر شما عزیزان با کتاب های مرجع است.

آخرین مهلت برای شرکت در مسابقه 30 مهرماه 1391 خواهد بود.

فرهیختگان گرامی توضیحات بیشتر را دقیق مطالعه کنید:


http://www.iranbiology.ir/news/plugins/forum/forum_viewtopic.php?3167.last

نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

چشم انداز تازه برای معالجه یک نوع سرطان ریه


یک مطالعه بزرگ تازه در مورد ساختار ژنتیکی یک نوع سرطان شایع ریه موسوم به اسکواموس باعث امیدهایی در مورد امکان معالجات تازه برای این سرطان شده است.

پروژه موسوم به "اطلس ژنوم سرطان" با حمایت موسسه ملی بهداشت آمریکا انجام و نتایج آن به تازگی در نشریه نیچر چاپ شده است.
[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

شرایط ورود دانشجویان خارجی به مالزی سخت شد


دولت مالزی قصد دارد تا با هدف کاهش میزان سو‌ء استفاده از ویزاهای دانشجویی، شرایط ورود دانشجویان خارجی به این کشور را سخت‌تر کند.

افزایش میزان جرم و جنایت توسط دانشجویان خارجی در مالزی دولت این کشور را با انتقادهای فراوانی مواجه کرده است و در همین راستا وزارت آموزش عالی این کشور با همکاری دپارتمان مهاجرت این کشور قصد دارند تا شرایط سخت‌تری برای ورود دانشجویان خارجی به این کشور وضع کنند.

وزارت آموز عالی مالزی چندی پیش از برخی از تغییرات در نحوه ورود دانشجویان خارجی به مالزی خبر داده و گفته بود که دانشجویان خارجی دیگر نمی‌توانند همچون گذشته با ویزای توریستی وارد مالزی شوند و تنها زمانی به آنها اجازه ورود داده خواهد شد که از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشند.

انتشار خبرهایی مبنی بر قاچاق مواد مخدر توسط دانشجویان آفریقایی و ارتکاب جرایم دیگری نظیر قتل توسط دانشجویان پاکستانی بار دیگر موضوع دانشجویان خارجی در این کشور استوایی را بر سر زبان‌ها انداخته و در همین راستا روزگذشته محمد خالد نوردین ـ وزیر آموزش عالی مالزی ـ در گفت‌وگو با خبرنگاران از تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به این کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: طبق تصمیمات جدید دانشجویان خارجی باید پیش از درخواست برای ویزای دانشجویی مقدماتی را فراهم کنند که داشتن بیمه درمانی، صدور کارت دانشجویی و نامه پذیرش از موسسات آموزش عالی مالزی از آن جمله است.

وی در ادامه بر اهمیت فراگیری زبان مالایی از سوی دانشجویان خارجی تاکید کرده و گفت که واحد زبان مالایی باید در سال اول توسط دانشجویان گذرانده شود تا ارتباط آنها با مردم مالزیای راحتتر برقرار شود.

این وزیر مالزیایی شمار دانشجویان خارجی در این کشور را 95 هزار نفر اعلام کرد.

پیش از این دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را داشتند می‌توانستند با ویزای توریستی 90 روزه وارد مالزی شوند و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند اما با قوانین جدید دانشجویان دیگر نمی‌توانند طبق روال سابق وارد مالزی شوند و باید پیش از عزیمت به مالزی نسبت به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه اقدام کنند.

[ارسال شده توسط sary]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|از گوشه و کنار اینترنت | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مهندسي ژنتيكي پستانداران آميژه براي مبارزه با بيماري‌هاي انسانيروكو، هكس و چيمرو اولين آميژه‌هاي پستاندار هستند كه از چندين تخمك بارور شده از يك گونه توليد شده و هر كدام، از شش مجموعه ژن بجاي يك ژن برخوردارند.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ،شوخرات ميتاليپوف،
زيست‌شناس دانشگاه علوم و سلامت اورگان براي توليد اين ميمون‌ها، شش جنين چهار سلولي را در يك ظرف آزمايشگاه گذاشته و با استفاده از میکروپیپت آنها را به يك مجموعه تبديل كرد.

پس از چند روز محققان اين مجموعه را در رحم يك ميمون دم‌كوتاه مونث قرار دادند و نوزاد حاصله از سلولهايي از هر شش جنين برخوردار بود كه بطور يكسان در بدن آنها پخش بود.

محققان اين آميژه‌ها را به منظور ساخت مدلهاي بهتر براي بررسي بيماري‌هاي انساني توليد كرده‌اند. براي مثال براي مطالعه سرطانهاي انسان، دانشمندان آميژه‌هايي براي پاك كردن يا جهش ژنهاي خاص رشد سلول توليد كردند و از اين رو موشهايي توليد شد كه تومور داشتند.

اما موشها از سود كمي برخوردارند چرا كه بيش از 900 درصد داروهايي كه در آزمايشگاه بر روي موشها آزمايش مي‌شوند، بر روي انسان جواب نمي‌دهند.

آميژه‌ها از سوي ديگر دانشمندان را قادر ساخته‌اند تا جهش‌هاي مشابه و تحقيقات دارويي را در پستانداران غيرانساني انجام دهند كه از لحاظ زيستي بيشتر به انسان شبيه هستند و از اين رو اطلاعات سودمندتري را ارائه مي‌دهند.

اين مسأله باعث انجام تحقيقات بيشتر بر روي پستانداران شده كه نگراني‌هاي اخلاقي ر ا در ميان برخي بوجود آورده است.[ارسال شده توسط artadokht]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|بیماری های ژنتیکی و ژن درمانی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.7383 ثانيه, 0.2218 براي هر جستجو .