نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پزشکی اعلام می شود


نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پزشکی امروز عصر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد.

دکتر جبرئیل نسل سراجی رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، افزود: اسامی 340 نفر پذیرفته شده در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد پزشکی امروز عصر بر روی سایت www.sanjeshp.ir قرار می گیرد.

وی گفت: داوطلبین پذیرفته شده طبق جدول باید به دانشگاه قبول شده برای ثبت نام مراجعه کنند.
http://www.yjc.ir/files/fa/news/1391/7/8/376958_310.jpg


تاریخ این اخبار :8/7/1391 ساعت 15:1دقیقه

[ارسال شده توسط مهدی]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

شناسایی ویروسی 'مشابه ویروس سارس' در بریتانیا


مقامات بهداشتی بریتانیا از شناسایی مواردی از ابتلا به نوعی بیماری تنفسی شبیه به بیماری سارس خبر دادند.

بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی در جهان شیوع پیدا کرد و جان صدها نفر را گرفت.

دومین مورد تائید شده ابتلا به ویروس جدید که از خانواده ویروس‌های‌کرونا (coronavirus) است، مردی ۴۹ ساله است که بوسیله آمبولانس هوایی از قطر به بیمارستانی در لندن منتقل شده است.

مورد اول ویروس جدید مربوط به بیماری بوده است که در عربستان سعودی درگذشت.
[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|زیست شناسی سلولی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مسابقه کتابخوانی ویژه زیست شناسان


سلام دوستان

مسابقه کتابخوانی را می خواهیم برای اولین بار در این سایت راه اندازی کنم. و در پایان به شش نفر برنده جوایز نفیسی اهدا شود. مسلم است جوایز ما علمی است ولی ارزش مادی و معنوی زیادی خواهند داشت.

این طرح توفیق اجباری برای انس گرفتن بیشتر شما عزیزان با کتاب های مرجع است.

آخرین مهلت برای شرکت در مسابقه 30 مهرماه 1391 خواهد بود.

فرهیختگان گرامی توضیحات بیشتر را دقیق مطالعه کنید:


http://www.iranbiology.ir/news/plugins/forum/forum_viewtopic.php?3167.last

نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

چشم انداز تازه برای معالجه یک نوع سرطان ریه


یک مطالعه بزرگ تازه در مورد ساختار ژنتیکی یک نوع سرطان شایع ریه موسوم به اسکواموس باعث امیدهایی در مورد امکان معالجات تازه برای این سرطان شده است.

پروژه موسوم به "اطلس ژنوم سرطان" با حمایت موسسه ملی بهداشت آمریکا انجام و نتایج آن به تازگی در نشریه نیچر چاپ شده است.
[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

شرایط ورود دانشجویان خارجی به مالزی سخت شد


دولت مالزی قصد دارد تا با هدف کاهش میزان سو‌ء استفاده از ویزاهای دانشجویی، شرایط ورود دانشجویان خارجی به این کشور را سخت‌تر کند.

افزایش میزان جرم و جنایت توسط دانشجویان خارجی در مالزی دولت این کشور را با انتقادهای فراوانی مواجه کرده است و در همین راستا وزارت آموزش عالی این کشور با همکاری دپارتمان مهاجرت این کشور قصد دارند تا شرایط سخت‌تری برای ورود دانشجویان خارجی به این کشور وضع کنند.

وزارت آموز عالی مالزی چندی پیش از برخی از تغییرات در نحوه ورود دانشجویان خارجی به مالزی خبر داده و گفته بود که دانشجویان خارجی دیگر نمی‌توانند همچون گذشته با ویزای توریستی وارد مالزی شوند و تنها زمانی به آنها اجازه ورود داده خواهد شد که از یکی از دانشگاه‌های این کشور پذیرش گرفته باشند.

انتشار خبرهایی مبنی بر قاچاق مواد مخدر توسط دانشجویان آفریقایی و ارتکاب جرایم دیگری نظیر قتل توسط دانشجویان پاکستانی بار دیگر موضوع دانشجویان خارجی در این کشور استوایی را بر سر زبان‌ها انداخته و در همین راستا روزگذشته محمد خالد نوردین ـ وزیر آموزش عالی مالزی ـ در گفت‌وگو با خبرنگاران از تشدید قوانین ورود دانشجویان خارجی به این کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: طبق تصمیمات جدید دانشجویان خارجی باید پیش از درخواست برای ویزای دانشجویی مقدماتی را فراهم کنند که داشتن بیمه درمانی، صدور کارت دانشجویی و نامه پذیرش از موسسات آموزش عالی مالزی از آن جمله است.

وی در ادامه بر اهمیت فراگیری زبان مالایی از سوی دانشجویان خارجی تاکید کرده و گفت که واحد زبان مالایی باید در سال اول توسط دانشجویان گذرانده شود تا ارتباط آنها با مردم مالزیای راحتتر برقرار شود.

این وزیر مالزیایی شمار دانشجویان خارجی در این کشور را 95 هزار نفر اعلام کرد.

پیش از این دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مالزی را داشتند می‌توانستند با ویزای توریستی 90 روزه وارد مالزی شوند و سپس ویزای خود را به ویزای تحصیلی تغییر دهند اما با قوانین جدید دانشجویان دیگر نمی‌توانند طبق روال سابق وارد مالزی شوند و باید پیش از عزیمت به مالزی نسبت به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه اقدام کنند.

[ارسال شده توسط sary]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|از گوشه و کنار اینترنت | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مهندسي ژنتيكي پستانداران آميژه براي مبارزه با بيماري‌هاي انسانيروكو، هكس و چيمرو اولين آميژه‌هاي پستاندار هستند كه از چندين تخمك بارور شده از يك گونه توليد شده و هر كدام، از شش مجموعه ژن بجاي يك ژن برخوردارند.

به گزارش پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور ،شوخرات ميتاليپوف،
زيست‌شناس دانشگاه علوم و سلامت اورگان براي توليد اين ميمون‌ها، شش جنين چهار سلولي را در يك ظرف آزمايشگاه گذاشته و با استفاده از میکروپیپت آنها را به يك مجموعه تبديل كرد.

پس از چند روز محققان اين مجموعه را در رحم يك ميمون دم‌كوتاه مونث قرار دادند و نوزاد حاصله از سلولهايي از هر شش جنين برخوردار بود كه بطور يكسان در بدن آنها پخش بود.

محققان اين آميژه‌ها را به منظور ساخت مدلهاي بهتر براي بررسي بيماري‌هاي انساني توليد كرده‌اند. براي مثال براي مطالعه سرطانهاي انسان، دانشمندان آميژه‌هايي براي پاك كردن يا جهش ژنهاي خاص رشد سلول توليد كردند و از اين رو موشهايي توليد شد كه تومور داشتند.

اما موشها از سود كمي برخوردارند چرا كه بيش از 900 درصد داروهايي كه در آزمايشگاه بر روي موشها آزمايش مي‌شوند، بر روي انسان جواب نمي‌دهند.

آميژه‌ها از سوي ديگر دانشمندان را قادر ساخته‌اند تا جهش‌هاي مشابه و تحقيقات دارويي را در پستانداران غيرانساني انجام دهند كه از لحاظ زيستي بيشتر به انسان شبيه هستند و از اين رو اطلاعات سودمندتري را ارائه مي‌دهند.

اين مسأله باعث انجام تحقيقات بيشتر بر روي پستانداران شده كه نگراني‌هاي اخلاقي ر ا در ميان برخي بوجود آورده است.[ارسال شده توسط artadokht]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|بیماری های ژنتیکی و ژن درمانی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

رتبه بندی جهانی دانشگاه ها - 2012
نویسنده: پرهام جبارزاده

به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران رتبه بندی دانشگاه های دنیا توسط پایگاه علمی QS اعلام شد.

موسسات گوناگونی هستند که دانشگاه های دنیا را رتبه بندی می کنند. یکی از این سیستم ها شامل سیستم QS می شود.
در سیستم QS معیارهای گوناگونی برای رتبه بندی مطرح می شوند: اعتبار علمی، اعتبار شغلی، نسبت استاد - دانشجو، میزان دانشجویان بین المللی، میزان اساتید خارجی، و تعداد مقالات و ارجاعات آنها به ازای هر عضو هیات علمی

پایگاه علمی QS علاوه بر اینکه رتبه کلی هر دانشگاه را در سطح جهانی اعلام می کند، در شاخه های مختلف پزشکی و علوم زیستی، فنی و مهندسی، علوم طبیعی و کشاورزی، هنر ، و مدیریت و علوم انسانی جدا گانه رتبه دانشگاه را اعلام می کند.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|رتبه بندی کشورها و دانشگاه ها | ارسال نظر: 3 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کشف ژن جدیدی که موجب گسترش سرطان سینه می شود.


ژن جدیدی به نام RhoC کشف شده که موجب گسترش سرطان سینه می شود

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، کشف ژن RhoC می تواند به ارائه درمانهای منجر شود که رفتار تهاجمی سلولهای سرطان سینه را هدف قرار می دهند.
اصل مقاله در ادامه مطلب قابل دانلود است.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|سرطان و سلول های بنیادی | ارسال نظر: 1 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.7717 ثانيه, 0.2066 براي هر جستجو .