برگزاری یک آزمون مجزا در دکتری/ پذیرش متفاوت دانشجوی دکتری پژوهشی


معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به تدوین آیین نامه برگزاری آزمون مجزا برای داوطلبان دکتری پژوهش محور، گفت: دانشجویان دکتری پژوهش بر این باورند که آزمون فعلی دکتری برای آنان مناسب نیست و از این کنکور استقبال نمی کنند.

محمد مهدی نژاد نوری اضافه کرد: آیین نامه پذیرش دانشجوی دکتری پژوهش محور از طریق آزمون، در انتظار تایید و امضای وزیر علوم است.
وی با بیان اینکه در دوره های پژوهش محور تاکید بر مهارت است، ادامه داد: تعریف و قدرت حل مسئله از مهمترین مهارتهایی است که یک دانشجوی دکتر پژوهش محور باید داشته باشد.
به گفته معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، در پذیرش به شیوه جدید دانشجوی دکتری پژوهش محور گام نخست این خواهد بود که مهارتهای عملی این دانشجویان در زمینه های مورد علاقه فعالیتشان، با بررسی پرونده و سوابق محرز شود.
این مقام مسئول در وزارت علوم ادامه داد: فعلاً پیشنهاد شده ابتدا از متقاضیان مصاحبه با روشی که اعلام شد به عمل آید بعد آزمون برگزار شود که این موضوع هم اکنون در حال بررسی است.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم خاطرنشان کرد در حالت عادی هم دانشجوی دکتری پژوهش محور از طریق آزمون دکتری در حال پذیرش است اما داوطلبان پژوهش محور این روش سنجش را مناسب نمی دانند و از آن استقبالی نمی کنند.
مهدی نژاد ابراز امیدواری کرد که این شیوه جدید پذیرش دانشجو در بهمن ماه سال جاری برای دانشجویانی که در حوزه های پژوهش محور قدرت حل مسئله دارند، اجرایی شود.

منبع : http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1726729
[ارسال شده توسط sary]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|از گوشه و کنار اینترنت | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

فراگام محقق ایرانی در کنترل مالاریا با کشف جدید ژنتیکی در پشه مرگبار آنوفلمحقق ايراني دانشگاه پلي‌تكنيك ويرجينيا با همكاري محققاني ديگر موفق به كشف گونه جديدي از پشه‌هاي داراي پتانسيل مرگبار انتقال مالاريا شدند كه از تاريخچه تكاملي پيچيده‌اي برخوردار است.
به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، بر اساس پژوهش منتشر شده توسط مريم كمالي، استاديار گروه حشره‌شناسي در دانشگاه ويرجينيا، گونه‌هاي پشه نزديك به آفريقايي چندين بار در دوره تكاملي خود توانايي انتقال مالاريا به انسان را از سر گرفته‌اند.
كشف اين محقق مي‌تواند به دانشمندان در كنترل مالاريا كمك كرده و براي شناسايي و هدف قرار دادن تغييرات خاص ژنتيكي مرتبط با ظرفيت انتقال يك انگل كاربرد داشته باشد.
مالاريا باعث بيش از 907 هزار مرگ در سال است كه عمدتا در ميان كودكان كشورهاي جنوب صحراي آفريقا بروز مي كند. پشه‌هاي آنوفل كه بيشتر ميان طلوع و غروب آفتاب قربانيان خود را نيش مي‌زنند، انگل مالاريا را با گسترش انگل پلاسمودیوم منتقل كرده و در كبد انسان چند برابر شده و سلول‌هاي قرمز خون را عفوني كنند؛ اما به گفته سازمان جهاني بهداشت، از ميان بيش از 400 گونه پشه متعلق به دسته آنوفل، تنها 20 گونه ناقل موثر مالاريا به انسان شناخته شده‌اند.
خطرناكترين گونه، پشه آنوفل ماده بوده كه تصور مي‌شد اخيرا توانايي انتقال مالاريا در آن تكامل يافته است اما كشفيات دانشمندان ويرجينيا نشان داده كه اين گونه‌ها در حقيقت از لحاظ ژنتيكي به يك تبار اجدادی قديمي‌تر مرتبط هستند.
اين دانشمندان از تحليل‌هاي كروموزومي براي مقايسه ترتيب‌هاي ژنتيكي در پشه‌ها در داخل و خارج از خانواده پشه‌هاي ماده براي پيگيري ارتباطات تكاملي استفاده كردند.
كمالي اظهار كرد: گونه‌هاي خارجي به عنوان يك گروه مرجع براي درك ارتباط تكاملي در ميان پشه‌هاي آنوفل ماده محسوب مي‌شوند. هدف ما تعيين چگونگي برخاست گونه‌هاي مختلف در مجموعه پشه‌هاي آنوفل بوده كه با وجود ظاهر مشابه از رفتارها و ظرفيتهاي متفاوت براي انتقال مالاريا به انسان برخوردارند.
دانشمندان در زمان تعيين تاريخچه تكاملي پشه‌هاي آنوفل ماده توانستند شكافهايي را در دي‌ان‌اي آنها شناسايي كنند كه به ترتيب‌هاي كروموزومي جديد منجر مي‌شود. اين محققان از اين ترتيبات مجدد براي نمايش تكامل تكرار شده قابليت انتقال يك انگل در يك سبك عقب و جلو استفاده كرده‌اند.
به گفته شاراكف، اين انعطاف توقف و حركت مي‌تواند به محققان در درك بهتر ذات ظرفيت پشه‌ها در انتقال مالاريا كمك كرده و دليل اين انععطاف ژنتيكي را به پرسش بكشد.
اين كشف كه در حوزه تحقيقات ژنتيكي بسيار نوآورانه است در مجله PLoS Pathogens منتشر شده است

[ارسال شده توسط داود]
نویسنده :P. Jabbarzadeh|طب و علوم دارویی | ارسال نظر: 1 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

توضیح مدیر سایت: پیرامون مسابقه کتابخوانی و سوالات درسی


دوستان عزیز

امروز آخرین مهلت مسابقه کتابخوانی بود و باید به حدنصاب سی نفر می رسید که با توجه به اینکه روزانه بیش از 400 نفر به این سایت مراجعه می کنند ولی تنها 13 نفر از طرح 1 و تنها یک نفر از طرح دو متقاضی بودند.

لذا مسابقه کتابخوانی متوقف شد.


نتایجی که از این طرح گرفته شد:

1- دانشجویان کلا در خواب به سر می برند و وجود افرادی مثل من واقعا بی فایده است.

نکته: توجه داشته باشید که اگر یک نفر یا عده ای در حال غرق شدن باشند شما سعی کنید آنها را نجات دهید به احتمال زیاد شما را هم غرق می کنند.

این سبب شد من واقعا به دلیل طرح های مختلفی که به طرق گوناگون از طریق این سایت پیاده می کنم از مسیر زندگی خودم خارج شوم.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 7 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

دانشمندان پیشگام در دانش "cell reprogramming" برندگان نوبل 2012 پزشکی شدند


یک دانشمند ژاپنی و یک دانشمند انگلیسی (شینیا یاماناکا و جان گوردون) برندگان جایزه نوبل پزشکی و فیزیولوژی امسال شدند.

آنچه که باعث شد اعضای مجمع نوبل در انستیتو کارولینسکای سوئد این دو را مستحق دریافت جایزه نوبل بدانند، تحقیق بر روی بازگرداندن سلولهای بالغ به سلول‌های بنیادی بود. بر اساس این تحقیقات آنها قادر شده‌اند که سلول‌های تمایز یافته را به حالت بنیادین برگردانند، در چنین حالتی سلول بنیادی می تواند به هر سلول تخصصی دیگر بدن تبدیل شود.Shinya Yamanaka[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|همایش ها و کنگره ها | ارسال نظر: 1 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

اطلاعیه مرکز سنجش پزشکی درخصوص نحوه پذیرش دانشجو با پرداخت شهریه


مركز سنجش آموزش پزشكي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در خصوص نحوه پذيرش دانشجو با پرداخت هزينه شخصي (شهريه) براي نيمه دوم سال تحصيلي 92-91 از بين داوطلبان شركت كننده در آزمون ورودي كارشناسي ارشد اول و دوم تيرماه 91 اطلاعیه ای صادر کرد.


به گزارش وب دا متن این اطلاعیه به شرح زیر است:[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

آنزیم های فلیپاز - فلاپاز - اسکرامبلاز


خلاصه ای از تدریس آنزیم های فلیپاز - فلاپاز - اسکرامبلاز


سیالیت غشای پلاسمایی به دلیل ماهیت لیپیدی آن یکی از ارکان حفظ و بقای سلول است. آنزیم هایی در جابجا کردن لیپیدهای غشا نقش دارند که این لیپیدها را بین دو لایه غشای پلاسمایی جابجا می کنند. عمل جابجا شدن لیپیدهای غشای پلاسمایی را بین دو لایه غشا، فلیپ - فلاپ می نامند.

درس: زیست شناسی سلولی پیشرفته

جلسه: سوم

مدت جلسه: 100 دقیقه

مدت کلیپ نمونه: 06:30 دقیقه

حجم کلیپ: 98 مگا بایت

نوع فایل: rar

جهت دانلود اینجا کلیک کنید.
برای سفارش کامل این مجموعه (120 ساعت ویدئوی بیوشیمی و سلولی و مولکولی):
اینجا کلیک کنید.


نویسنده :P. Jabbarzadeh|زیست شناسی سلولی | ارسال نظر: 3 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد علوم پزشکی دو برابر می شود


به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران؛ دکتر محمدعلی محققی با اعلام اینکه امسال 5100 نفر در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی پذیرفته شدند که درصدد هستیم این ظرفیت را دوبرابر کنیم.

وی افزود: هماهنگی هایی انجام شده است که با موافقت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 6000 دانشجوی دیگر ارشد در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور پذیرفته شوند.

دکتر محققی اظهار داشت: در کنکور ارشد پزشکی امسال 70 هزار نفر شرکت کردند که 65000 نفر پشت خط ماندند، قانونگذار به ما اختیار پذیرش دانشجو بیش از ظرفیت ها را به صورت شهریه ای داده است که می توان از این رهگذر تعداد بیشتری دانشجو را پذیرش کرد.

وی با اشاره به اینکه پایان نامه های دانشجویی طبق مصوبات قبلی باید بتواند یکی از مشکلات نظام سلامت را بررسی و حل کند، گفت: با این ظرفیت جدید علاوه بر افزایش تولیدات علمی بسیاری از مشکلات نظام سلامت هم حل می شود.

تاریخ انتشار : 12/7/1391 ساعت: 10:36 دقیقه

[ارسال شده توسط مهدی]
نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کائنات زمین به مدت 3 روز در تاریکی کامل به سر خواهد برد.


"کائنات زمین به مدت 3 روز در تاریکی کامل به سر خواهد برد.

دانشمندان آمریکایی پیش بینی تغییرات کائنات ، خاموشی در کل کره زمین به مدت 3 روز از تاریخ 23 دسامبر 2012 نموده اند.
این پایان جهان نیست ، این هم ترازی جهان ، جایی که خورشد و زمین برای اولین بار هم تراز می شوند. زمین از وضعیت کنونی که بعد سوم است به بعد صفر تغییر نموده و سپس به بعد چهارم تغییر می نماید.در این گذار جهان با تغییر بزرگی روبرو می شود و ما یک جهان جدیدی را خواهیم دید.
پیش بینی شده است که این 3 روز تاریکی در روزهای 23، 24، 25 دسامبر 2012(سوم تا پنجم دی ماه 91) اتفاق می افتد، حفظ آرامش ، در آغوش کشیدن یکدیگر ، مناجات ، خواب به مدت 3 روز بهترین راه حل است و انهایی که بعد از این واقعه زنده می ماند با یک جهان نوین روبرو خواهند شد و متاسفانه افرادی که از این موضوع ترس به دل راه دهند خواهند مرد .
از هم اکنون خوشحال باشید، واز هر لحظه عمر خود لذت ببرید و نگران نباشید و هر روز به درگاه خدا دعا کنید."
بحث پیرامون صحت این خبر را اینجا بخوانید.


نویسنده :P. Jabbarzadeh|از گوشه و کنار اینترنت | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :1.0853 ثانيه, 0.2047 براي هر جستجو .