تولید سوخت جدید با کمک باکتری


به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران و به نقل از بی بی سی، براساس نتایج مطالعه ای که در نشریه "اقدامات آکادمی ملی علوم" چاپ شده محققان در بریتانیا با اصلاح ژنتیکی باکتری ای کولای موفق به تولید یک نوع سوخت تازه شده اند.
و تیم محققان می گوید که اگر امکان تعمیم این فرآیند در سطح گسترده فراهم آید این سوخت مصنوعی می تواند جایگزین خوبی برای سوخت های فسیلی باشد.

پروفسور جان لاو زیست شناس در دانشگاه اکستر به بی بی سی گفت: "کاری که ما کردیم این بود که این باکتری ها را مهندسی سنتتیک کردیم تا نوعی نفت تولید کنیم که معمولا در سوخت های فسیلی یافت می شود اما ما از یک فرآیند بیولوژیکی استفاده کرده ایم."

به عبارت دیگر به گفته او آنها به جای تولید سوخت های جایگزین مثل سوخت های زیستی یک سوختی فسیلی تازه ساخته اند.

هدف آنها این بوده که تولیدکنندگان، فروشندگان و مصرف کنندگان سوخت متوجه فرق آن با سوخت های موجود نشوند – و سوخت تازه به سادگی بخشی از زنجیره تولید سوخت شود.

اما در یک دهه اخیر تلاش های زیادی برای رایج کردن به اصطلاح زیست سوخت ها وجود داشته. لطفا در مورد این سوخت ها و مشکلات آنها توضیح بده. زیست سوخت ها از محصولات کشاورزی مانند ذرت و نیشکر گرفته می شوند.

در اتحادیه اروپا این هدف تعیین شده که میزان استفاده از این زیست سوخت ها تا سال ۲۰۲۰ در بخش حمل و نقل به ۱۰ درصد برسد. این سوخت ها البته اتکا به نفت رو کم می کنند.

مشکل این است که بیشتر انواع آنها با موتورهای جدید همخوان نیستند و لازم است کسری از آنها – به اندازه پنج تا ده درصد – با بنزین مخلوط تا قابل استفاده شود.

با این حال این مشکل در سوخت تولید شده با ای کولای حل شده است.


قانون حق نسخه برداری: از آنجاییکه این وب سایت تحت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، استفاده از خبر تنها با قرار دادن لینک خبر به پایگاه زیست شناسی ایران مجاز است.


نویسنده :P. Jabbarzadeh|بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

چرا گوشت قرمز برای قلب می تواند مضر باشد؟


با توجه به اینکه استیک گوساله دارای میزان اسیدهای چرب و کلسترول خیلی کمی است، و در عوض سرشار از پروتئین است، ولی در اثر مصرف بیش از حد می تواند موجب گرفتگی عروق شود.به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران، و به نقل از نشریه Nature Medicine Today محققین دریافته اند که باکتری ها سبب تغییر ماهیت شیمیایی گوشت گوساله می شوند. بوسیله این باکتری ها، ترکیبات مغذی گوشت به ترکیباتی تبدیل می شوند که سبب گرفتگی عروق می شوند.

لذا مصرف زیاد گوشت قرمز مضر است. تحقیقات نشان می دهند که مصرف ال- کارنیتین سبب افزایش تری متیل آمین -N- اکساید (TMAO) در خون می شود که خود موجب تغییر متابولیسم کلسترول و عدم برداشت آن در خون می شود. این دانشمندان معتقدند که نوع باکتری های روده ای در افراد گیاه خوار و گوشت خوار متفاوت است. باکتری های موجود در روده افراد گوشت خوار قابلیت تبدیل ال-کارنیتین را به TMAO دارند.

به همین ترتیب دانشمندان متوجه شدند که خوراندن ال - کارنیتین، میزان تشکیل پلاک های عروقی را افزایش می دهد. زمانیکه آنتی بیوتیک بر علیه باکتری های روده ای داده می شود، میزان تشکیل پلاک های روده ای کاهش می یابد.

نتایج این تحقیق نشان می دهد نه تنها گوشت خواران باید در مصرف گوشت تعادل داشته باشند بلکه افرادی که از مکمل های ال - کارنیتین استفاده می کنند نیز می توانند در معرض ابتلا به انسداد عروق خونی باشند.

قانون حق نسخه برداری: از آنجاییکه این وب سایت تحت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، استفاده از خبر تنها با قرار دادن لینک خبر به پایگاه زیست شناسی ایران مجاز است.


نویسنده :P. Jabbarzadeh|طب و علوم دارویی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کامپیوتر زیستی با DNAی انسان ساخته شد.


تنظیم خبر: پرهام جبارزاده

ترانزیستورها، الکترونیک و محاسبات را دگرگون کرده اند. اکنون، به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران و به نقل از فاکس نیوز، محققان یک ترانزیستور زیستی از DNA ساخته اند که می تواند بعنوان کامپیوتر زنده عمل کند.
ترانزیستور وسیله ای که جریان الکترون را در یک مدار الکتریکی کنترل می کند که بعنوان سویچ "خاموش - روشن" یا "صفر و یک" عمل می کند. بهمین ترتیب، ترانزیستور زیستی (که ترانسکریپتور نامیده شد) جریان حرکت یک آنزیم را بر روی DNA کنترل می کند. این واحدهای سلولی می توانند محیط خود را رصد کرده و فرایندهای صفر و یک را به اجرا بگذارند. نتیجه این کشف در 28 مارس 2013 در ژورنال Science به چاپ رسیده است.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|زیست شناسی مولکولی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مهم نیست چه رشته ای تحصیل می کنید ...


کشف اکتین در داخل هسته سلول های یوکاریوت


آغاز سال 1392 بر همگی مبارک


سال 1392 بر تمامی شما دوستان مبارک و امیدوارم سالی پر بار همراه با شادی، مهربانی، و موفقیت باشد.
نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 8 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

سال 1392 را به تمام عزیزان تبریک می گویم.
دوستان عزیزم این بهار هم فرا رسید. امیدوارم همواره شاد و پیروز باشید.

امیدوارم همواره به سال گذشته و سال های گذشته یک نیم نگاهی بکنید و سعی کنید از آنها درس بگیرید. البته این درس گرفتن نباید موجب افسردگی انسان شود، بلکه باید ما را وا دارد که کوتاهی هایی که احیانا در گذشته انجام می داده ایم را امسال ندهیم.

از شما دوستان عزیز که با هم یک خانواده را تشکیل می دهیم خواهش می کنم بیایید با هم رو راست باشیم و از شما می خواهم هر کدام بصورت جداگانه تصمیم هایی که می خواهید برای سال جدید عملی کنید را اینجا بنویسید.

این خود برای دیگر دوستان ایجاد انگیزه می کند و قطعا شما ممکن است ایده هایی را برای انجام داشته باشید که به فکر دیگران نرسیده باشد. بیایید ایده های خود را در اینجا با هم مبادله کنیم. نخست هم من از خودم شروع می کنم.

برای تو دوست زیست شناسم آرزومندم که در سال 1392 به هر آنچه که در ذهن و قلبت می گذرد برسی.


نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 5 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

درجه بندی کاربران عزیز ایران بیولوژی


دوستان هم اینک بر اساس میزان فعالیتی که کاربران می کنند یک عنوان برای آنها در نظر گرفته شده است که روز به روز می توانید وضعیت خود را بهبود ببخشید.

رتبه و لقب هایی که به ترتیب برای اعضا در نظر گرفته شده است از قرار زیر است:

به ترتیب از زمان اولین ورود به سایت:

1- زیست شناس با آینده نامعلوم

2- زیست شناس هدفمند

3- زیست شناس هوشمند

4- زیست شناس کارآفرین

5- زیست شناس با آینده درخشان

6- زیست شناسی برجسته در سطح ایران

7- زیست شناسی برجسته در سطح آسیا

8- زیست شناسی برجسته در سطح جهان

9- زیست شناس افسانه ای

10- بزودی برنده جایزه نوبل است.نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 4 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.8318 ثانيه, 0.2045 براي هر جستجو .