چرا گوشت قرمز برای قلب می تواند مضر باشد؟


با توجه به اینکه استیک گوساله دارای میزان اسیدهای چرب و کلسترول خیلی کمی است، و در عوض سرشار از پروتئین است، ولی در اثر مصرف بیش از حد می تواند موجب گرفتگی عروق شود.به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران، و به نقل از نشریه Nature Medicine Today محققین دریافته اند که باکتری ها سبب تغییر ماهیت شیمیایی گوشت گوساله می شوند. بوسیله این باکتری ها، ترکیبات مغذی گوشت به ترکیباتی تبدیل می شوند که سبب گرفتگی عروق می شوند.

لذا مصرف زیاد گوشت قرمز مضر است. تحقیقات نشان می دهند که مصرف ال- کارنیتین سبب افزایش تری متیل آمین -N- اکساید (TMAO) در خون می شود که خود موجب تغییر متابولیسم کلسترول و عدم برداشت آن در خون می شود. این دانشمندان معتقدند که نوع باکتری های روده ای در افراد گیاه خوار و گوشت خوار متفاوت است. باکتری های موجود در روده افراد گوشت خوار قابلیت تبدیل ال-کارنیتین را به TMAO دارند.

به همین ترتیب دانشمندان متوجه شدند که خوراندن ال - کارنیتین، میزان تشکیل پلاک های عروقی را افزایش می دهد. زمانیکه آنتی بیوتیک بر علیه باکتری های روده ای داده می شود، میزان تشکیل پلاک های روده ای کاهش می یابد.

نتایج این تحقیق نشان می دهد نه تنها گوشت خواران باید در مصرف گوشت تعادل داشته باشند بلکه افرادی که از مکمل های ال - کارنیتین استفاده می کنند نیز می توانند در معرض ابتلا به انسداد عروق خونی باشند.

قانون حق نسخه برداری: از آنجاییکه این وب سایت تحت حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، استفاده از خبر تنها با قرار دادن لینک خبر به پایگاه زیست شناسی ایران مجاز است.


نویسنده :P. Jabbarzadeh|طب و علوم دارویی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

کامپیوتر زیستی با DNAی انسان ساخته شد.


تنظیم خبر: پرهام جبارزاده

ترانزیستورها، الکترونیک و محاسبات را دگرگون کرده اند. اکنون، به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران و به نقل از فاکس نیوز، محققان یک ترانزیستور زیستی از DNA ساخته اند که می تواند بعنوان کامپیوتر زنده عمل کند.
ترانزیستور وسیله ای که جریان الکترون را در یک مدار الکتریکی کنترل می کند که بعنوان سویچ "خاموش - روشن" یا "صفر و یک" عمل می کند. بهمین ترتیب، ترانزیستور زیستی (که ترانسکریپتور نامیده شد) جریان حرکت یک آنزیم را بر روی DNA کنترل می کند. این واحدهای سلولی می توانند محیط خود را رصد کرده و فرایندهای صفر و یک را به اجرا بگذارند. نتیجه این کشف در 28 مارس 2013 در ژورنال Science به چاپ رسیده است.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|زیست شناسی مولکولی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

مهم نیست چه رشته ای تحصیل می کنید ...


کشف اکتین در داخل هسته سلول های یوکاریوت


آغاز سال 1392 بر همگی مبارک


سال 1392 بر تمامی شما دوستان مبارک و امیدوارم سالی پر بار همراه با شادی، مهربانی، و موفقیت باشد.
نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 8 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

سال 1392 را به تمام عزیزان تبریک می گویم.
دوستان عزیزم این بهار هم فرا رسید. امیدوارم همواره شاد و پیروز باشید.

امیدوارم همواره به سال گذشته و سال های گذشته یک نیم نگاهی بکنید و سعی کنید از آنها درس بگیرید. البته این درس گرفتن نباید موجب افسردگی انسان شود، بلکه باید ما را وا دارد که کوتاهی هایی که احیانا در گذشته انجام می داده ایم را امسال ندهیم.

از شما دوستان عزیز که با هم یک خانواده را تشکیل می دهیم خواهش می کنم بیایید با هم رو راست باشیم و از شما می خواهم هر کدام بصورت جداگانه تصمیم هایی که می خواهید برای سال جدید عملی کنید را اینجا بنویسید.

این خود برای دیگر دوستان ایجاد انگیزه می کند و قطعا شما ممکن است ایده هایی را برای انجام داشته باشید که به فکر دیگران نرسیده باشد. بیایید ایده های خود را در اینجا با هم مبادله کنیم. نخست هم من از خودم شروع می کنم.

برای تو دوست زیست شناسم آرزومندم که در سال 1392 به هر آنچه که در ذهن و قلبت می گذرد برسی.


نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 5 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

درجه بندی کاربران عزیز ایران بیولوژی


دوستان هم اینک بر اساس میزان فعالیتی که کاربران می کنند یک عنوان برای آنها در نظر گرفته شده است که روز به روز می توانید وضعیت خود را بهبود ببخشید.

رتبه و لقب هایی که به ترتیب برای اعضا در نظر گرفته شده است از قرار زیر است:

به ترتیب از زمان اولین ورود به سایت:

1- زیست شناس با آینده نامعلوم

2- زیست شناس هدفمند

3- زیست شناس هوشمند

4- زیست شناس کارآفرین

5- زیست شناس با آینده درخشان

6- زیست شناسی برجسته در سطح ایران

7- زیست شناسی برجسته در سطح آسیا

8- زیست شناسی برجسته در سطح جهان

9- زیست شناس افسانه ای

10- بزودی برنده جایزه نوبل است.نویسنده :P. Jabbarzadeh|اطلاعیه ها | ارسال نظر: 4 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

پیام مدیریت به مناسبت آغاز سال 1392
دوستان عزیز سلام

عید همگی شما مبارک (پیشاپیش) و یادتون نره چهار شنبه سوری برید بترکونید، ملاقه هم بزنید. البته نمی دونم با ملاقه زنی آشنایی دارید یا رسمی است که زمان بچگی ما بود به هر حال دوست دارم از همه لحظات خود لذت ببرید. شاد باشید. پر انرژی باشید.

درس خوب است، موفقیت و ادامه تحصیل خوب است ولی موفقیت واقعی زمانی بدست می آید که شما با شور و هیجان به سمت موفقیت حرکت کنید.

دیگه چه خبر دوستان خوبم؟؟؟ واقعا بعد از آزمون کارشناسی ارشد 92 نتوانستم صحبتی با شما داشته باشم. دلیل آن هم خیلی واضح بود واقعا لحظه ای من نتوانستم به کارهای عقب افتاده خود برسم، البته از اینکه با دوستان و کنارشون بودم واقعا لذت می بردم ولی به هر حال من باید قدری وضعیت مشاوره ها و ارتباطات خودم را با دوستان گل مدیریت کنم تا بتوانم همیشه در خدمتشون باشم.

هدف من از این یادداشت این است که هم یک خوش و بشی با هم بکنیم و هم یک سری مسایل را با شما در میان بگذارم که کمک به ارتباطات صمیمی تر من با دوستان عزیزم بشود و در پایان هم یک مژده به شما بدهم.[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 13 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :0.6767 ثانيه, 0.1325 براي هر جستجو .