پایگاه زیست شناسی ایران ::: پورتال جامع آموزشی و پژوهشی: صفحه اصلی
زندگی مثل یک بستنی است.


دانشجویان گل و همراهان همیشگی سایت: "زندگی مثل یک بستنی است ، از آن لذت ببرید پيش از آن که آب شود." در این مقاله قصد دارم واقعاً این جمله کلیدی را که واقعاً باور من است و با تمام تک تک سلول های بدنم به آن اعتقاد دارم را برای شما باز کنم.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|تجربه های یک زیست شناس | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

موفقيت در 90 سانتي شكست است.


دوستان هميشگي خودم واقعا شكست در مسير زندگي ، موهبت هاي الهي هستند كه بايد قدرش را بدانيم. زمانيكه به موفقيت هم دست پيدا مي كنيم بايد به زبان بياوريم. در جامعه بسيار باورهاي اشتباه وجود دارد كه من معتقدم بايد خيلي از باورهايمان را تغيير دهيم. مثلا اگر كسي وي‍ژگي مثبت خودش را مطرح كند ديگران مي گويند فلاني را باش كه چقدر از خودش تعريف مي كند. دوستان گلم خداوند مي فرمايد:


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|تجربه های یک زیست شناس | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

كليد طلايي دانشجويان در كسب ايده آل هاي تحصيلي و شغلي - 3


نويسنده : پرهام جبارزاده

یک نکته را فراموش نکنید که من اگر صحبتی با شما عزیزان می کنم نتیجه تجربیاتم می باشد. طبیعی است که من هم بارها اشتباهاتی را انجام داده باشم و شاید حدود چهار سال است که بخاطر آخرین اشتباهی که مرتکب شده بودم، منقلب شده و نگاه خود را عوض کرده ام تا دیگر مشکلات پشت من را خم نکنند. البته همین امسال باز دچار یک بحران شدم که دقیقا به موقع جا خالی دادم، اگر چه باز هم ضربه روحی را داشت، ولی می توانست ضربه جسمی، مالی، روانی، و هر نوع ضربه ای که فکر کنید داشته باشد.

لذا شما از شکست نمی توانید فرار کنید. شکست و پیروزی مثل شب و روز هستند و یک دوره تناوبی دارند ولی باید توان خود را برای مقابله با آنها بالا ببرید.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|تجربه های یک زیست شناس | ارسال نظر: 3 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

كليد طلايي دانشجويان در كسب ايده آل هاي تحصيلي و شغلي - 2


نويسنده : پرهام جبارزاده

عاشق رشته خود باشید. تحصیل کنید نه برای اینکه مدرک بگیرید ، تحصیل کنید چون عاشق دانستن هستید. شما اگر بدانید من چقدر عاشق کارم هستم تعجب می کنید. من هر شبی که خسته تر به خانه می روم ، آن شب لذت بخش ترین شب زندگی من است. واقعاً بعد از یک روز سخت تدریس ، شکر خدا را بجای می آورم و از صمیم قلب سپاسگذاری می کنم.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|تجربه های یک زیست شناس | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

كليد طلايي دانشجويان در كسب ايده آل هاي تحصيلي و شغلي - 1


چندي پيش دوست عزيزي پيغامي در سايت گذاشته بود كه واقعاً من را غمگين كرد. از خود پرسيدم چرا بايد چنين روحيه افسرده اي بر قشر جوان كشورم حاكم باشد. چرا؟ اين دوست خوبم كه ظاهراً دانش آموخته رشته گياهان دارويي بود از ديگر دوستان خواسته بود كه به اين رشته نروند. زيرا كه وي تا حال نتوانسته است كاري مناسب براي خود محيا سازد.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|تجربه های یک زیست شناس | ارسال نظر: 1 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

پايگاه زيست شناسي ايران آغاز سال 1393 را به تمام دوستان گرامي تبريك مي گويد.
دوستان گرامي اميدوارم سالي پر بار و سرشار از مثبت انديشي را پيش رو داشته باشيد.

در آغاز سال نو پيشنهاد مي كنم چند كار را انجام دهيد:

يك نامه به خالق هستي بنويسيد. اين نامه خيلي خودموني و خصوصي بايد باشد. اين نامه بايد آنگونه باشد كه انگار داريد از صميمي ترين دوست خود خواسته هايي را طلب مي كنيد. در اين نامه خيلي روشن بگوييد كه چه چيز هايي را در سال 93 مي خواهيد. مثلا موفقيت هاي علمي كه در نظر داريد. سپس پايين نامه اسم خود را نوشته امضا كنيد و آن را در لاي يك كتاب مقدسي كه بيشتر به آن اعتقاد داريد قرار دهيد. مطمئن باشيد كه نامه شما به خداوند خواهد رسيد و از پيامد هاي آن شگفت زده خواهيد شد.

سپس يك دفتر يادداشت برداريد و اسم آن را دفترچه ثبت موفقيت ها در سال 1393 بگذاريد . هر واقعه شگفت انگيزي كه باعث شادي شما مي شود در آن ثبت نماييد.

با اين روش هر فرصتي را به ثروتي تبديل خواهيد كرد. اين ثروت مي تواند پول ، مدرك تحصيلي و يا حتي يك محبوب و يا هر چيز ديگري باشد كه شما قبلا در صندوق پستي معنوي خود قرار داده ايد.نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

اگر دوباره متولد مي شدم چگونه زندگي مي كردم؟سوال كردي كه اگر دوباره متولد مي شدم چگونه زندگي مي كردم؟

جواب تو اين است كه همينطوري كه الان هستم فقط سعي مي كردم چشمانم را باز تر كنم. من هرگز اجازه نخواهم داد كه نااميدي هاي ديروز روي رويا هاي فردايم اثر بگذارد.

اصلا يك جور ديگر بگويم هر روز براي من يك روز جديد است. براي من انگار دنيا هر لحظه يك لحظه جديد است ! براي من انگار دنيا هر لحظه متولد مي شود و بلافاصله در همان لحظه از بين مي رود و بلا درنگ همان لحظه خلق مي شود. براستي كه چقدر اين خلقت مدام و لحظه به لحظه كل جهان و هستي زيباست!

زندگي مثل يك پيانوست همان چيزي را مي شوني كه مي نوازي ، تو بايد به سمت ماه شليك كني ، شايد تيرت به هدف نخورد اما نبايد نگران باشي چرا كه لا اقل در ميان ستارگان فرود خواهد آمد.

اگر به چيزي باور داشته باشي هيچ دليلي لازم نداري . اگر هم باور نداشته باشي ، تمام دلايل دنيا هم برايت كافي نيست.

پس دوست خوب من فقط در لحظه اكنون زندگي كن ، زمان اكنون هديه اي است از طرف خداوند براي تو تا قدر آن را بداني و آنطور كه دوست داري و باور داري زندگي كني.

لغت Present در فرهنگ غرب براي اين لحظه ملكوتي بكار مي رود و خوب مي داني كه اين لغت بمعني هديه نيز مي باشد. آن ها اين راز بزرگ را دريافته اند. دليل اين همه خدمتي كه به بشريت كرده اند نيز همين است.نویسنده :P. Jabbarzadeh|هوش و روان شناسی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ

دانلود کتاب راهنمای نرم افزار آماری


دوستان برای اینکه یک پژوهشی خوبی را انجام دهید تسلط بر تحلیل های آماری لازم هست. این مورد اصلا به رشته شما هم مربوط نیست. لذا من بتدریج سعی می کنم در قسمت بهبود سی وی مقالاتی را بنویسم که بتواند راهنمای شما دوستانی که تازه قدم در حیطه پژوهش و مقاله نویسی گذاشته اید باشد.

دوستان نرم افزار SPSS یک نرم افزار تحلیل های آماری است که در ابتدا برای رشته های علوم اجتماعی طراحی شد ولی امروزه صدها هزار پژوهشگر در سطح دنیا با آن کار می کنند. زیرا هم نرم افزار ارزانی هست و هم بسیار کارآمد است.

برای دوستانی که مشغول پایان نامه یا طرح های پژوهشی خود هستند کتاب راهنمای SPSS را گذاشته ام که می توانید از "ادامه مطلب" دانلود کنید. بسیار کتاب روانی است.


[ ادامه مطلب ... ]


نویسنده :P. Jabbarzadeh|نکات کلیدی امور پژوهشی | ارسال نظر: 0 | ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


زمان بازسازي صفحه :1.5849 ثانيه, 0.9136 براي هر جستجو .