انتشار کتابی در زمینه نحوه رهایش دارو در شبکیه از سوی دانشگاه امیرکبیراز سوی محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر کتابی در زمینه سیستم‎های رهایش دارو در درمان بیماری‌های شبکیه چشم منتشر شد.

کتاب «مهندسی بافت شبکیه چشم» تدوین دکتر فتح الله  مضطرزاده و دکتر آزاده سپهوندی توسط انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبیر منتشر شد.

شبکیه‌ چشم بافتی بسیار پراهمیت و حساس در دستگاه بینایی محسوب می‌شود و هنگامی‌که عارضه‌ای در شبکیه رخ می‌دهد، خطر آسیب به کل سیستم بینایی به ‌وجود می‌آید. مهندسی بافت شبکیه نسبت به سایر راه‌های درمانی با ایجاد یک گستردگی می‌تواند تمام کننده‌ نقایص موجود در سایر راه‌های درمانی باشد. در ‌این کتاب خلاصه‌ای از مطالعات انجام شده در مهندسی بافت شبکیه از جمله انتخاب سلول پیش‌ساز، ‌استفاده از فاکتورهای خارجی و انحلال‌پذیر برای جهت‌دهی به تمایز سلولی به‌صورت برون‌تنی و هم‌چنین ‌استفاده از ترکیب سلول‌ها و پلیمرها برای مهندسی بافت شبکیه، مرور شده است.
در درمان بیماری‌های شبکیه روش‌های غیرتهاجمی‌ یعنی عاری از عمل‌های جراحی، همواره موردنظر و تأکید بیماران و محققان بوده‌ است. سیستم‌های رهایش دارو به بخش خلفی چشم با دو رویکرد به ایمپلنت‌ها و ساختارهای نانومهندسی تقسیم می‌شوند که در بخش انتهایی‌ این کتاب به توضیح کامل‌ این سیستم‌ها، در درمان بیماری‌های شبکیه‌ چشم پرداخته شده است. 

به دلیل ظرافت‌های موجود در بافت شبکیه در درمان، روش‌های غیر از عمل‌های جراحی همواره مورد نظر محققان بوده است. به همین دلیل استفاده از سیستم‌های رهایش دارو بسیار حائز اهمیت است. 

این کتاب در 4 فصل شبکیه چشم، بازسازی شبکیه، مهندسی بافت شبکیه، سیستم‌های رهایش کنترل شده دارو به قسمت خلفی چشم است و به توضیح کامل این سیستم‌ها در درمان بیماری‌های شبکیه چشم پرداخته است.

منبعنویسنده :P. Jabbarzadeh|کافه کتاب: معرفی و دانلود کتاب | ارسال نظر: 0دفعات نمایش: 245
| ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


شما باید برای ارسال در سایت به سیستم وارد شوید یا اگر عضو نیستید ثبت نام کنید اینجا براي ثبت نام كليك كنيد

زمان بازسازي صفحه :0.5432 ثانيه, 0.0343 براي هر جستجو .