برپایی کنگره‌ای برای کاهش اختلاف میان پزشکان و محققان حوزه بیولوژیدبیر اجرایی اولین کنگره زیست پزشکی ضمن اشاره به برگزاری اولین کنگره زیست‌پزشکی در آذرماه امسال، گفت: هدف ما از برگزاری این کنگره کاستن اختلافات چند ساله بین پزشکان و محققان حوزه بیولوژی است.

مجید مسگر طهرانی، دبیر اجرایی اولین کنگره زیست پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه کنگره زیست پزشکی 28 تا 30 آذرماه امسال به همت انستیتو پاستور ایران و دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: برای تمام رشته‌های علوم پزشکی در این کنگره بیشترین امتیاز بازآموزی در وزارت بهداشت ثبت شده است.
وی به محورهای برگزاری این کنگره اشاره کرد و افزود: زنان و بهداشت باروری، ژنتیک پزشکی، زیبایی، تغذیه وسلامت، نانوزیست فناوری پزشکی، میکروب‌شناسی و بیماری‌های عفونی، سلول‌های بنیادی و کاربردهای پزشکی، سرطان، متابولیسم و بیماری‌های متابولیسمی محورهای برگزاری این کنگره هستند.

طهرانی ادامه داد: برای هر پنل 10 مهمان خارجی داریم که با توجه به اخذ گواهی‌نامه بین‌المللی از کشور کانادا، 70 درصد مهمانان پنل‌ها از این کشور بوده، اما مهمان‌هایی از کشورهای آلمان، سوئد و فرانسه نیز داریم.

دبیر اجرایی اولین کنگره زیست پزشکی اظهار کرد: در کنار این کنگره جشنواره زیست دارو نیز به همت سازمان غذا و دارو و دانشگاه آزاد واحد علوم دارویی برگزار می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه در کنار این کنگره و جشنواره سه نمایشگاه بین‌المللی داریم، گفت: نمایشگاه‌های تجهیزات پزشکی، تجهیزات آزمایشگاهی و علوم دارویی به صورت مجزا برگزار خواهند شد.

به گفته طهرانی، سه دوره از این کنگره سالانه در ایران و دوره‌های بعدی در کشورهای دیگر برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی اولین کنگره زیست پزشکی در خصوص هدف برگزاری این کنگره نیز با بیان اینکه دو سال زمان برد تا این کنگره به محرله اجرایی برسد، تصریح کرد: با توجه به اختلافی که طی چند سال گذشته بین متخصصین رشته پزشکی و زیست‌شناسی و بیولوژی ایجاد شده بود؛ هدف ما از برگزاری این کنگره تلفیق این دو رشته و کاستن اختلافات بین پزشکان و محققان حوزه بیولوژی است.

وی خاطرنشان کرد: درواقع می‌خواهیم نشان دهیم زیست‌شناسی و پزشکی (درمان و پزشکی و تحقیق) محورهای مجزا نیستند؛ بلکه با یکدیگر تلفیق شده‌اند. از طرفی در بسیاری از تحقیقات جدید به زیست پزشکی نوین بها نیز داده شده است.

به گزارش ایسنا، اولین کنگره زیست پزشکی و جشنواره زیست‌دارو در محل برج میلاد از روزهای 28 تا 30 آذرماه امسال برگزار می‌شود که علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه http://www.icb2017.com/ مراجعه کرده و یا با شماره‌ تلفن‌های‌ 88811609 و 88811611 تماس بگیرند.

تاریخ های مهم:

تاریخ شروع پذیرش مقالات : 20 اردیبهشت 1396
تاریخ خاتمه پذیرش مقالات : 7 شهریور 1396
تاریخ اعلام نتایج داوری : 15 مهر 1396
تاریخ برگزاری کنگره بین المللی زیست پزشکی : 28 - 30 آذر
تاریخ برگزاری جشنواره بین المللی زیست دارو : 30 آذر

 


وب سایت همایش: http://www.icb2017.com/fa/

منبع: ایسنا

*****************
"باشگاه پژوهشگران بدون مرز (جوان)"  (بیمه پژوهشی و تحصیلی)

با عضویت در "باشگاه پژوهشگران بدون مرز (جوان)"  از دو سال مشاوره پژوهشی، ویرایش مقاله و آموزش های تخصصی از بیوشیمی تا طراحی دارو، و تحصیل در خارج از ایران بدون هیچ هزینه اضافی استفاده میکنید.

عضویت در باشگاه

در ویدئوی زیر توضیحاتی از مزایای عضویت در این  باشگاه داده شده است.نویسنده :P. Jabbarzadeh|همایش ها و کنگره ها | ارسال نظر: 0دفعات نمایش: 428
| ارسال به یک دوست  نسخه مناسب برای چاپ


شما باید برای ارسال در سایت به سیستم وارد شوید یا اگر عضو نیستید ثبت نام کنید اینجا براي ثبت نام كليك كنيد

زمان بازسازي صفحه :0.3244 ثانيه, 0.0520 براي هر جستجو .